Lisa de Jong "Kiedy wszystko się zmienia"Niekiedy nasza przeszłość determinuje nasze życie. Na nasze decyzje i plany składa się wiele czynników. W życiu Drake i Emery nie było miejsca dla innych. Obydwoje dążyli do swoich celów, nie pozwalali się nikomu do siebie zbliżyć. Mieli już obrane drogi, którymi będą podążać. Jednak gdy los styka ich ścieżki obydwoje są zdeterminowani, by jedno drugiemu nie przeszkodziło w planach. 

Emery pragnie ukończyć studia, zamieszkać w wielkim mieście i zostać dziecięcym psychologiem. I nikt, nawet seksowny Drak Champers nie odciągnie jej od planów, które układała wiele lat.
Drake jest gwiazdą boiska, rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej znanej na cały kraj. Już w młodym wieku musiał zająć się matką i siostrami. Ciężar odpowiedzialności go przygniata. Aby zapewnić lepsze życie swojej rodzinie skupia całe swoje życie na grze. Nie ma czasu dla przyjaciół, ani na nowe związki. Nawet jeśli nie chce tego robić jest to komuś winien.

Przeznaczeniem Drake i Emery było poznanie się. Obydwoje uparci i zawzięci, na początku prowadzili ze sobą słowne potyczki. Z czasem jednak zbliżają się do siebie. Czują się dobrze w swoim towarzystwie, otwierają się na siebie i wyjawiają swoje troski. Chłopak nie czuje przy niej presji, a ona ma ochotę złamać dla niego wszystkie zasady. Ich miłość rozwija się powoli, jest niepewna, krucha i burzliwa. Bohaterowie często odtrącają siebie nawzajem. Gdy już jest między nimi idealnie i wydaje się, że nic się już nie zmieni wydarza się coś, co wystawia ich związek na próbę. Czy przeznaczenie Drake i Emery się wypełni? 

Postaciami drugoplanowymi w tej książce są Kate i Beau, z poprzedniej części serii rains. Kate jest współlokatorką Emery i z czasem się zaprzyjaźniają. To właśnie ona wyciąga główną bohaterkę na różne imprezy i wspiera ją. Pokazuje jej, że dążąc do planów można znaleźć również czas na zabawę i jedno nie wyklucza drugiego.

Zawiodła mnie trochę ta książka. Na początku jej czytanie szło mi opornie. Nie mogłam się wczuć, a postacie Emery i Drake'a były dla mnie takie bezbarwne, mdłe. W książkach uwielbiam emocje, tu mi ich na początku zabrakło przez co czytałam ją obojętnie. Książki wydawnictwa filia, pochłaniam jednym tchem, tę czytałam trzy dni. Przeskok był dopiero gdzieś w połowie i wtedy już nie potrafiłam się oderwać od tej książki, ale nadal nie było to czego oczekiwałam. 

''Kiedy wszystko się zmienia'' jest o wzajemnym przyciąganiu się i odpychaniu. Ta powieść pokazuje nam, że zamykając się w sobie tracimy dużo z prawdziwego życia. Główni bohaterowie stracili swoich rodziców, każde w inny sposób, to zaważyło na ich późniejszym życiu. Trochę nie potrafiłam tego zrozumieć, bo dla mnie to nie był powód, aby zamykać się na świat i życie, odpychając od siebie ludzi. Chwila w której się poznali dawała im szansę, by w końcu mogli znaleźć w kimś oparcie i stabilność, lecz nie potrafili tego wykorzystać.

Myślę, że sporo osób po przeczytaniu ''Kiedy pada deszcz'', może nieco zawieść się na tej książce. Nie dostarcza tak jak pierwsza część tylu wrażeń i emocji. Jedynie co ratuje tę książkę to trzymająca w napięciu końcówka. Jednakże dla mnie, na chwilę obecną to taka jednorazówka. Mam nadzieję, że trzeci tom tej serii pod tytułem ''Kiedy pozostaje żal'', okaże się inny. Chcę dać jeszcze jedną szansę tej autorce, bo podbiła moje serce historią Kate, Ashera i Beau.

Wydawnictwo: Filia 
Seria: Rains 
Oryginalny tytuł: Changing Forever
Data wydania: 19 październik 2016 rok 
Liczba stron: 300

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka