Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

środa, 22 lutego 2017

''Zakazane życzenie'' Jessica Khoury

''Spadam przez gwiazdy. Przez czas. Przez światło i wiatr i ogień. Przez dym i niebiosa szare jak popiół''.

Aladyn to drobny złodziejaszek i babiarz. Jego rodzice byli rewolucjonistami, którzy walczyli o lepszy byt i teraz ludzie oczekują od niego tego samego. Lecz on uważa, że nie warto walczyć o coś, co jest z góry przegrane, a poza tym ludziom wystarczy już jeden wyzwoliciel, którym jest tajemniczy Feniks. Młody mężczyzna pragnie tylko jednego: zemsty. Chce pomścić śmierć swoich rodziców, ale to wcale nie jest takie proste. Osoba, która jest odpowiedzialna za ich śmierć to urzędnik najwyższej rangi. Aby się do niego zbliżyć musi dostać się do pałacu.

Gdzieś na środku pustyni znajdują się ruiny legendarnego miasta Nerubi. W jednej z komnat pałacu jest coś, co na zawsze odmieni życie  Aladyna. Mężczyzna prowadzony przez tajemniczy pierścień, trafia do niesamowitego pomieszczenia, gdzie niegdyś młoda księżniczka zażyczyła sobie, aby znalazł się w nim najpiękniejszy ogród. Jest oniemiały tym co widzi; trawa, drzewa i owoce są wykonane z najcenniejszych kryształów. Jednak jego wzrok przyciąga kunsztownie wykonany tron, a na nim lampa, którą bierze w dłonie. Z lampy wyłania się magiczny dym, który zmienia się w stojącą przed nim kobietę. Jest władcza, groźna i piękna. Dżin gotowy spełnić trzy życzenia, które pomogą spełnić jego marzenie o zemście.

Zahra tkwiła w lampie przez 500 lat. Została pozbawiona słońca, powietrza i wolności. Przez pięć stuleci żyła w pustce, z poczuciem winy i straty swojej ukochanej przyjaciółki. Gdy Aladyn ją uwalnia postanawia pomóc mężczyźnie, ale ma również w tym własny cel, który dobrze wypełniony będzie oznaczał dla niej niezależność.
Dżin nie zamierza dłużej zostać niewolnicą lampy. Nikt i nic nie stanie na drodze jej upragnionej wolności. Musi dostać się do pałacu i uwolnić syna Nerdukty - najpotężniejszego dżina. W tym celu wykorzystuje Aladyna. Zahra manipulując uczuciami mężczyzny kieruje jego drugim życzeniem sprawiając, że obydwoje dostają się za mury pałacu. Są blisko swoich celów i pragnień, ale ich osiągnięcie wcale nie jest takie proste. Po drodze napotykają wiele przeszkód, a wszystko komplikuje uczucie, które zaczęło się między nimi rodzić. Sprawia, że zaczynają mieć wątpliwości o słuszności swych pragnień.

Jessica Khoury wprowadza nas w niesamowity świat ludzi i dżinów. Barwna fabuła, wciągające opisy i idealnie wykreowane postacie sprawiają, że książka wciąga nas od pierwszych stron pobudzając naszą wyobraźnię. Nie mogłam przestać jej czytać, a główne postacie pokochałam. Zahra i Aladyn, obydwoje są uparci i dogryzają sobie, ale jedno za drugie oddało by za siebie życie. Autorka wprowadza nas w arabski świat pełen przepychu i bogactwa, ale również w problemy zwykłych ludzi. W tej powieści nie znajdziesz przesłodzonych postaci, ale czarne charaktery i waleczne kobiety, które chciały niezależności i były gotowe się dla niej poświęcić. Od czasów pewnej książki, nie pokochałam żadnej, całym swoim czytelniczym serduchem, do czasu gdy w moje łapki, trafiło ''Zakazane życzenie".
Zapewniam Was, że po jej lekturze, będziecie nią oczarowani i nie raz do niej wrócicie. Jest warta, każdej poświęconej jej sekundy. Ode mnie ma mocną dziesiątkę.

Oryginalny tytuł: The Forbidden Wish
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: marzec 2017 rok
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Liczba stron: 352

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger