Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

czwartek, 6 kwietnia 2017

''Grzech'' Nina Majewska Brown

''Gdy tajemnica staje się przedsionkiem piekła''

Aleksandra jest nauczycielką. Razem z córką mieszkają w bloku. Kobieta rozwiodła się ze swoim mężem. Paweł z o wiele młodszą kobietą zamieszkał w dwie klatki dalej, doprowadzając Olę do złych emocji. Kobieta samodzielnie wychowuje szesnastoletnią Monikę, która przechodzi okres buntu. Nie potrafią się dogadać, ani porozumieć, a kłótnie między nimi wybuchają o byle co. Ola czuje się niepotrzebna i zagubiona. Nie rozumie dlaczego z jej słodkiej córeczki, wyrosła zbuntowana nastolatka.

Pewnego dnia kobieta zauważa w telewizji coś co przekuwa jej uwagę, coś co związane jest z jej przyszłością. Nie waha się ani chwili i wraz z córką wyjeżdżają na wieś do małego domku nad jeziorem, w otoczeniu lasów. Aleksandra chce rozwiązać sekret, który skrzętnie skrywała przed innymi.

Koniuszki pod Wsiowej od zawsze były spokojnym miejscem. Piękne krajobrazy i spokój przyciągały do siebie wczasowiczów. Jednak ten sielski nastrój niszczy bestialskie morderstwo trzech kotów, które zostały zawieszone na płocie sołtysa. Sprawca ich krwią, napisał na chodniku ''uważaj''. Na mieszkańców pada strach i każdy wysnuwa własne domysły.

Aleksandra i Monika po przyjeździe na wieś, szybko stają się uczestnikami kolejnej tragedii we wsi. Jakiś czas później w lesie zostają odnalezione zwłoki kobiety, która prawdopodobnie została zamordowana.

Czy Ola rozwiąże zagadkę sprzed lat? Kto stoi za morderstwami we wsi? 

Powieść ukazuje nam relację pomiędzy dzieckiem, a rodzicem. Jedna strona chce żyć po swojemu i zmienić coś w swoim życiu, a druga strona chce dobrze dla swoich dzieci. Jednak różnią się poglądami na różne sprawy i przez to dochodzi między nimi do zgrzytu. 

We wsi mieszka dwudziestoletnia Laura. Dziewczyna mieszka z rodzicami i pomaga im w gospodarstwie. Jednocześnie pracuje do późna w sklepie wielobranżowym. Laurze nie odpowiada takie życie i nie rozumie swoich rodziców, którzy nic nie chcą zmienić. Dziewczyna marzy o lepszych perspektywach na swoje życie. Mała wioska, zabita dechami nie jest szczytem jej marzeń. Laura pragnie wyjechać do Anglii i prowadzić tam lepsze życie. 

Joanna jest córką sołtysa wsi Koniuszko. Dziewczyna uważa się za gwiazdę i każdego traktuje w pogardliwy sposób. Jest przekonana o własnej słuszności i umiejętnie lekceważy innych. Nawet własnych rodziców, którzy pozwalają jej na wszystko. Asia jest w związku z Danielem, który wozi się niezłą furą. Dziewczynie to wystarcza, nawet jeśli chłopak codziennie ją poniża. 

W książce możemy bliżej się przypatrzeć mieszkańcom wsi. W miejscu gdzie nic się nie dzieje, każdy temat jest dobry do obgadania. A to wczasowicze, a to córka sołtysa, czy ostatnie wydarzenia. Nic nie umknie kobietom z wioski dla których jedyne ciekawe zajęcie, to plotki.

''Grzech'' pochłonęłam w jeden dzień. Zdecydowanym plusem tej książki jest to, że czyta się ją szybko. Jednak przez większość książki mało się działo. Miałam wrażenie, że czytam dobrą obyczajówkę niż thriller. Nie mogę jednak odmówić autorce, dobrze wykreowanych postaci. Każda z nich była wyrazista i bardzo realna. Dla mnie samej przyjemnością było obserwowanie ich życia. 
Im bliżej końca książki, tym było bardziej dynamicznie. Miałam pewne podejrzenia, co do sprawcy tych wydarzeń, jednak autorka tak umiejętnie mieszała, że traciłam na pewności siebie. Końcówka za to zwala z nóg! Jednak nie radzę zaglądać na ostatnią stronę, bo stracicie przyjemność z czytania.

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: kwiecień 2017 rok 
Liczba stron: 384

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger