Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

''Korona w mroku'' Sarah J. Maas

''Szklany tron'' sprawił, że długo leczyłam książkowego kaca. Nie mogłam zapomnieć o Zabójczyni. Druga część chodziła za mną od tygodnia, a ja wciąż bałam się po nią sięgnąć. Nie chciałam przeżywać tego co po pierwszym tomie. 

Czy ''Korona w mroku'' również mnie zauroczyła? Przeczytajcie sami. 

''Dostrzegł błysk bólu i nadziei w jej oczach. Zanim zdał sobie sprawę z tego, co robi, przysunął się do niej, jedną ręką objął ją w talii, a drugą ułożył jej na ramieniu.- Byłbym największym idiotą na świecie, gdybym pozwolił Ci wyjechać samotnie.Po twarzy dziewczyny spłynęły łzy, a mocno zaciśnięte usta drżały. Odsunął się nieco, ale jej nie puszczał.- Dlaczego płaczesz? - Bo - wyszeptała drżącym głosem - pokazujesz mi, jak ten świat powinien wyglądać. Jak ten świat może wyglądać.''

Mija  parę miesięcy od turnieju w którym Celaena wywalczyła swoją wolność. Królewska Obrończyni żyje w dostatku. Wypełnia zadania, które nakazuje jej król, jednocześnie pamiętając o jego groźbie skrzywdzenia jej bliskich. Zarobione sakiewki złota wydaje na suknie, biżuterię, broń i mnóstwo książek. 

Pewnego dnia władca żąda od niej głowy Archera Finna, którego poznała kilka lat temu w Twierdzy Zabójców. Celaena chce pomóc przyjacielowi i dowiedzieć się czy naprawdę jest zdrajcą. Mężczyzna jest podejrzany o przynależenie do organizacji działającej w Rifthold, której celem jest pozbawienie Króla tronu. Chodzą również słuchy, że chcą posadzić na nim zaginioną księżniczkę Aelin Galathynius.

Na domiar złego wisior od Eleny znów świeci na jasno. Dziewczyna musi zmierzyć się ze złem, które robi się coraz silniejsze. Dawna Królowa nakazuje jej dowiedzieć się jakimi siłami bawi się Król. 

Czy dziewczyna poradzi sobie w nowej misji? Jaki sekret odkryje Chaol? Co ukrywa Dorian? 

Na początku ciężko było wczuć mi się w powieść. Nie było żadnych fajerwerków. Jednak wiedziałam, że Sarah mnie jeszcze zadziwi. I miałam rację. Im bardziej z każdą stroną posuwałam się do przodu, tym bardziej nie mogłam się oderwać. Sarah J. Maas jest moją królową! Umiejętnie gra uczuciami swoich czytelników. To co zrobiła pod koniec książki sprawiło, że przeżywam załamanie nerwowe. Koniecznie muszę mieć kolejną część, bo wiem, że szykuje się coś wielkiego. A ja muszę poznać co!

 W tej części autorka pokazała, że główna bohaterka ma pazur! Nadal nie brakuje jej ciętego języka, czy odwagi. Tu jednak nie użala się nad sobą i pokazuje twarz, którą zazwyczaj skrywa. 

Celaena jest coraz bardziej niebezpieczna co zauważa również Chaol i Dorian. Nie poznają w niej dziewczyny jaką była przed turniejem. 

W drugiej części dzieje się tak wiele, że naprawdę ciężko złapać oddech. To jak jazda bez trzymanki. Jest więcej magii i niebezpieczeństwa. Tajemnice, zabójstwa i miłość. Jak również przemiana bohaterów. Pojawia się nowa postać o której myślę, że głośno będzie dopiero w części trzeciej. 

Podoba mi się, że w tej części postacie Doriana i Chaola były bardziej wyraziste. Dorian pokazał, że jest waleczny i ma dobre serce. Chaol nadal jest wierny i lojalny, ale za zamkniętym w sobie człowiekiem kryje się osoba, która chce być kochana. Jest ich zdecydowanie więcej niż w  pierwszej części.

''Korona w mroku'' może i nie wciąga od pierwszych stron, ale to chwilowe. Później wplecie Cię w wir intryg i namiętności. Jednakże i tu wątek miłości nie jest nam narzucony na siłę, gdyż jest nadal jedynie wpleciony. Emocje jakie towarzyszą przy lekturze tej pozycji zostają z czytelnikiem na dłużej. A zakończenie! Zakończenie, to miazga! Koniecznie trzeba sięgnąć od razu po kolejny tom. Pod koniec książki dowiemy się o największej tajemnicy Zabójczyni. Zapewniam Was, że będziecie bardzo ciekawi dalszych losów! Ja już nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

Dajcie znać czy czytaliście. Jak wrażenia?

Oryginalny tytuł: Crown of Midnight
Cykl: Szklany tron (tom 2)
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: kwiecień 2014 rok 
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Liczba stron: 532

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger