Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

wtorek, 4 kwietnia 2017

''Potomkowie'' Tosca Lee

''Mam dwadzieścia jeden lat, a to, jak się nazywam, nie ma najmniejszego znaczenia, bo za chwilę fakt ten zostanie na zawsze wykreślony z rzeczywistości. Z własnego wyboru decyduję się na wymazanie z pamięci ludzi, których kocham, a także siebie samej.''

Główną bohaterkę poznajemy kiedy rozpoczyna nowe życie. Jakiś czas temu, podjęła się wymazania z pamięci swoich ostatnich dwóch lat życia. Pamięta jedynie bardzo błahe rzeczy. Jednak twarze osób, które były jej bliskie i adresy zamieszkania utraciła na zawsze. 

Tuż po zabiegu przeprowadziła się do maleńkiej chatki w lesie na północy Maine. Całe swoje nowe życie zaplanowała tuż przed zabiegiem. W ostatnim liście do siebie nakazuje sobie żyć spokojnie i zakochać się. I przede wszystkim nie grzebać w przyszłości, bo to od niej zależy życie jej bliskich osób i jej samej. 

Mija parę dni. Emily w miasteczku poznaje sprzedawce Lukę. Mężczyzna wydaje jej się dość dziwny i zdesperowany. Kiedy proponuje jej randkę, jednak się zgadza. Na miejscu przed klubem widzi go z dziwnym mężczyzną. Emily wraca do domu, kiedy obcy facet podjeżdża pod jej dom i mówi, że Luke czyha na jej życie. Dziewczyna chcąc ratować swoje życie nie waha się ani chwili i ucieka razem z nim. Mężczyzna przedstawia się jako Rolan i kiedy uświadamia sobie, że dziewczyna nic nie pamięta opowiada jej skąd ona pochodzi. 

Emily tak naprawdę ma na imię Audra i jest potomkinią krwawej hrabiny, Elżbiety Batory. Kto interesuje się historią, ten wie w jakie złe czyny była zamieszana hrabina. Od setek lat na takich jak Audra czyha niebezpieczeństwo i wyrok śmierci, gdyż podążają za nimi Łowcy. 

Rolan tłumaczy dziewczynie, że jest po to, aby ją chronić. Jednak młoda kobieta będąc w motelu ma złe przeczucia i przy najbliższej okazji ucieka, wpadając na Lukę. Mężczyzna również tłumaczy jej, że nie jest po to, aby zrobić jej krzywdę, lecz aby ją strzec. Nie chce jej krzywdy, chce jej pomóc. Dziewczyna musi odróżnić prawdę od kłamstwa. Nie wie komu zaufać, a jest to o tyle trudne, bo nic nie pamięta. Wkrótce przyszłość upomina się o Potomkinię, a ona musi odkryć coś co uratuje życie jej i tych których kocha. Czeka ją długa droga wśród niebezpieczeństw. Stawką jest życie wielu ludzi.

Czy Audra poradzi sobie z zadaniem mając luki w pamięci? Kogo tak naprawdę chroni? Dlaczego zdecydowała się na zabieg? I czy intuicja i jej niezwykła moc pomoże jej w misji? 

To co podobało mi się w tej książce, to na pewno wymieszanie fantastyki i kryminału z historią. Autorka oparła fabułę książki na historii kobiety, która do dziś jest na ustach wielu ludzi. Mówiono, że kąpała się w krwi dziewcząt, oraz je torturowała. Jednak jest też drugi medal tej historii, który mówi, że hrabina była uwikłana w spisek polityczny. Jak było naprawdę? Myślę, że nie dowiemy się tego nigdy. 
Główna bohaterka od początku była dość ciekawą postacią. Niezwykle inteligentną, ale również nie tracącą opanowania przed grożącym jej niebezpieczeństwem. Jednak tak jak każdy człowiek odczuwała również strach, niepokój i zdenerwowanie. Autorka w fabułą wplotła również wątek miłosny. I to jaki. Miłość, która jest dopełnieniem drugiego człowieka i nigdy nie ustaje. Mężczyzna, który aby chronić ukochaną kobietę był gotowy patrzeć na to jak układa sobie nowe życie z innym. Nawet jeśli sprawiłoby mu to ból. 
Jest to również opowieść o niezwykłej determinacji i nadziei. O chronieniu innych kosztem siebie. Jednak czasem od swojego dziedzictwa nie da się uciec. Niekiedy ucieczka nie pomaga, tylko okazuje się jeszcze większym zagrożeniem.

''Potomkowie'', to niepozorna książka, która potrafi zaskoczyć. Dynamiczna akcja, która nie ustaje ani na chwilę. Na każdej stronie coś się dzieje. Coraz więcej tajemnic wychodzi na jaw, a autorka lawiruje pomiędzy tym co jest prawdą, a kłamstwem. Tak jak ona chcesz poznać zagrożenie i pragniesz finału. Jest to historia z niesamowitą intrygą, która oplata każdą stronę jak pajęczyna. Jest dużo zwrotów akcji i postaci, które są diabłami w skórze owieczki. Książkę czyta się łatwo i szybko, gdyż autorka ma lekki styl pisania. 
Jednak jak można zostawić czytelnika z taką końcówką?! Nie wiedziałam czy mam zacząć się złościć, czy co. Z napięciem czekałam na dalszy ciąg akcji, a tu bach. Koniec. Byłam w wielkim szoku, a emocje wciąż we mnie buzowały. Ta książka jest zagrożeniem na kaca książkowego.

''Potomkowie'' Tosca Lee to dopiero pierwszy tom cyklu piętna krwawej hrabiny. Już 26 kwietnia wychodzi drugi tom, pod tytułem ''Pierworodna''. Nie mogę się doczekać dalszego ciągu tej niesamowitej historii! 

Oryginalny tytuł: The Progeny 
Cykl: Piętno Krwawej Hrabiny (tom 1)
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: październik 2016 rok 
Tłumaczenie: Anna Bereta - Jankowska
Liczba stron: 392


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger