Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

wtorek, 16 maja 2017

''Pierworodna'' Tosca Lee

Mija sześć tygodni od ostatnich wydarzeń w “Potomkowie”. Audra Ellison usunęła swoją pamięć, aby chronić największą tajemnicę przed Dziedzicami Pokrzywdzonych. 

Zaszyła się w małej chatce na północy Maine, aby stworzyć dla siebie nowe życie. Jednak Audrey nie przypuszczała, że wystarczył miesiąc, aby ją odnaleźli. Kobieta od dwóch tygodni ucieka przez Europę Środkową, ukrywając się w jej podziemiu. 

Audrey jest potomkinią Krwawej Hrabiny, Elżbiety Batory. Polują na nią Dziedzice Pokrzywdzonych, którzy od lat mordują potomków Elżbiety. 
Życie jej ukochanego i przyjaciół jest w niebezpieczeństwie. Chcąc uratować im życie, kobieta musi zdobyć pamiętnik Krwawej Hrabiny. Dla Dziedziców i Potomków jest on równie ważny, choć dla każdego z innego powodu. Każdy z nich są gotowe za niego zabijać. 

Podczas poszukiwań, Audrey dowiaduje się, że Luka jest jej mężem, a tajemnica, którą ukrywała jest jej własna córka. 
Teraz stawka się podwyższa. Audrey musi walczyć o lepsze życie dla Eve. Kobieta musi zakończyć wojnę pomiędzy Dziedzicami i Potomkami, aby jej córka mogła wieść życie w spokoju. Pomagają jej Ronan, Błazen, Claudia i Piotr oraz jeden z Dziedziców, który chce obalić Historyczkę. 
Audrey dowiaduje się, że posiada ogromną moc, ale jeśli nie nauczy się jej kontrolować, zniszczy ją. 

Czy upór, determinacja i walka o lepsze życie ukochanych osób wystarczą, aby zwyciężyć z Dziedzicami? Czy Audrey uda się powstrzymać falę zabójstw na Potomkach Elżbiety Batory?

Podczas tej lektury często zadawałam sobie pytanie dlaczego Dziedzice, pomimo tego, że minęło tyle stuleci wciąż tropią Potomków? Dlaczego pokolenie z dwudziestego pierwszego wieku musi odpowiadać za grzechy kobiety, która nie żyje od setek lat? 

''Pierworodna'' to udana kontynuacja pierwszej części. 

Ciekawie wykreowani bohaterowie i przede wszystkim akcja! Bo na prawdę dzieje się o wiele więcej, a poprzeczka jest ustawiona wysoko. Audra zrobi wszystko, aby ocalić już nie tylko życie swojej córki, ale i innych Potomków. Ciągła ucieczka i pogoń na samym początku książki sprawiała, że nie raz się zastanawiałam, czy autorka da wytchnąć bohaterom. Ta powieść jest dynamiczna od początku do końca i to dosłownie. Intrygi, morderstwa, tajemnice i miłość. Wplątany został wątek miłosny, ale nie dominuje całej historii. Jest po prostu dodatkiem, który sprawia, że książka jest bardziej emocjonalna. 

Dowiadujemy się więcej o wydarzeniach przed tym jak Audra usunęła sobie pamięć. Uważam, że wcale nie potrzebny jest pierwszy tom, aby zapoznać się z drugim. Autorka wyjawia wiele ważnych momentów z ''Potomków''. 
Przez książkę przewija się dużo osób z poprzedniej części na których autorka bardziej się skupiła. Pokazała, że zamiary człowieka nie zawsze są oczywiste, że niekiedy musimy robić to czego wymaga od nas sytuacja. 

Po przeczytaniu pierwszej części byłam w niesamowitym szoku i chaosie. 
''Pierworodna'' była jedną z wyczekiwanych przeze mnie premier. Oczywiście bałam się, że zawiodę się na niej. Jednak tak się nie stało! Nadal jest to dynamiczna i pełna niezwykłości historia. Dzieje się o wiele więcej, a akcja nie ustaje ani na moment. Przykro mi, że to koniec całej historii. Autorka kolejny raz zrobiła denerwujące zakończenie po którym zostaje jeszcze więcej pytań, lecz tym razem bez żadnych odpowiedzi. 

W ''Pierworodna'' nie zabraknie też niespodziewanych zwrotów akcji, które zdarzają się dość często. Ta książka niesamowicie wciągnie was w natłok wydarzeń.  Uwielbiam połączenia kryminału z fantastyką i z historią w tle. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miała okazję sięgnąć po taką książkę! 

Oryginalny tytuł: Firstborn
Cykl: Piętno Krwawej Hrabiny (tom 2)
Wydawnictwo: IUVI
Data wydania: kwiecień 2017 rok 
Tłumaczenie: Anna Bereta - Jankowska
Liczba stron: 360

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger