Polecany post

Book Tour Bookstagram - informacje dla uczestników

poniedziałek, 8 maja 2017

''Znajdę cię, Crystal'' Joss Stirling

Crystal i jej siostra Diamond mieszkają w malowniczej Wenecji. Obie pochodzą z rodziny Sawantów, która posiada magiczne zdolności i dar telepatii. Jednak Crystal jako jedyna nie potrafi porozumieć się w myślach, a swój dar uważa za przekleństwo.

Potrafi odnaleźć zaginione rzeczy przez co, jej liczna rodzina często dzwoni do niej w tej sprawie. 

Obie siostry przyjeżdżają do Ameryki na konferencję zorganizowaną przez rodzinę Benedictów. 
Gdy dziewczyny wracały z restauracji, zostały napadnięte, a na ratunek przychodzi im Trace Benedict, który jest gliniarzem.
Diamond niespodziewanie spotyka swojego przeznaczonego. Para szybko poczynia przygotowania do ślubu. Crystal czuje się odrzucona i odstawiona na drugi plan. Chociaż dziewczyna stara się cieszyć, że jej siostra odnalazła swoją drugą polówkę jest również zazdrosna. Nie pomaga w tym również fakt, że dziewczyna uważa się za mniej utalentowaną sawantkę w rodzinie, której talent jest bezużyteczny. 

Dziewczyna wkrótce wyjeżdża do Wenecji, aby zająć się własnym życiem. Jakiś czas później Diamond i Trace dołączają do niej, a wraz z nimi Xav - jeden z jego braci.
Między parą iskrzy, ale nie jest to połączenie, które spotyka przeznaczonych. Są jak ogień i woda, które po zderzeniu są wulkanem złości. Jednak Crystal musi przyznać sama przed sobą, że przystojny Xav ją pociąga. 

Wenecja to tło całej tej powieści. Urokliwe miasto, które wręcz tętni namiętnością. Czy dla Crystal i Xav będzie idealnym miejscem, aby się zakochać?

Crystal to dziewczyna z kompleksami. Nie widzi dla siebie przeszłości w świecie Sawantów, bo uważa, że jest odmieńcem. Dziewczyna chce za to znaleźć zajęcie, w którym okaże się dobra. Jednak czy można się wychylać wiedząc, że jej bliskim może grozić niebezpieczeństwo? Czy dziewczyna będzie musiała zrezygnować z marzeń?

Główna bohaterka, to postać która ma silną osobowość. Walczy o swoje życie i broni swojego zdania. Nie pozostaje dłużna na docinki innych i potrafi odpłacić pięknym za nadobne. 

Xav to z kolei słodki łobuziak. Lubi żartować, a pod tą warstwą skrywa w sobie nieśmiałość. 

Jak to bywa w tych książkach, para się w sobie zakochuje. Dlaczego to uczucie jest bardziej wyjątkowe niż u innych Sawantów? Musicie przekonać się sami.

''Znajdę Cię Crystal'' to opowieść o wręcz wybuchowej parze. W tej książce posypią się iskry. Autorka barwnymi opisami przenosi nas do Wenecji sprawiając, że i my poniekąd stajemy się jej turystami. Tak jak w poprzednim częściach nie zabraknie niespodziewanych zwrotów akcji i niebezpieczeństwa, z którym bracia kolejny raz muszą się zmierzyć. To magiczna i niezwykle intrygująca książka, po którą warto sięgnąć. Ja ze swojej strony polecam wszystkie poprzednie części sagi o braciach Benedictach. Może i Wy zakochacie się w którymś? Uwierzcie! Jest w kim przebierać. 

Oryginalny tytuł: Seeking Crystal
Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 3)
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: marzec 2015 rok
Tłumaczenie: Julia Chimiak
Liczba stron: 332


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger