Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

czwartek, 13 lipca 2017

''Sięgając chmur'' Bonnie Leon


''Bóg zaszczepił we mnie miłość do latania. Nie mogę pozwolić, by strach powstrzymał mnie od robienia tego, do czego jestem stworzona. Nikt z nas nie może tego zrobić.''


To miał być dzień jej ślubu, kiedy Kate postanowiła podążyć za marzeniami. Wszystko już było przygotowane, ale kobieta uznała, że nie może tego zrobić. Nie jest na to gotowa, aby stać się taką kobietą, jaką chcą ją widzieć inni. Chociaż zależy jej na Richardzie, małżeństwo to ostatnia rzecz jakiej pragnie. 
W 1935 roku od kobiet oczekiwano, że będą siedzieć w domu otoczone gromadką dzieci, podczas gdy to mężczyźni będą pracować i spełniać się zawodowo. Kate pragnęła od życia czegoś więcej. 
Kobieta postanowiła wziąć swój los w własne ręce i uwolnić się od dręczącej ją przeszłości. Kate postanawia zostać pilotką samolotu w alaskiej puszczy. Nie przypuszcza jednak, że nie będzie gotowa na konfrontację z realiami tak odległego miejsca. Zasłyszane opowieści różnią się od tego, czego sama jest świadkiem. Kobieta musi walczyć o przetrwanie i o swoją pozycję wśród pilotów.

Kiedy poznaje tajemniczego Puala, staje przed kolejnym nowym wyzwaniem. Pragnie przebić się przez mur jakim otoczył się mężczyzna i dowiedzieć się jaki miał powód, by uciec w tak odległe miejsce.

Bonnie Leon jest autorką ponad 20 opowieści, w tym serii Niebo nad Alaską, której pierwszą część wydało wydawnictwo Dreams. 

Kate to odważna kobieta, która nie boi się dążyć do realizacji własnych marzeń. A jak możecie się domyślić, w świecie nadal zdominowanym przez mężczyzn nie było to łatwo. No bo kto to widział, aby kobieta pilotowała samolot? Miejsce kobiety jest za garem! A co. 
Jednak nasza główna bohaterka nie chciała być jak inne kobiety. Ukazała się niesamowitą siłą i uporem, co dało jej pewną satysfakcję. 

Paul to mężczyzna, który zagrzebał się w przeszłości, pozwalając, aby jego życiem zawładnęło poczucie winy. O ile Kate chciała z własnego otępienia się wyrwać, on nie robił nic. Zamieszkał z dala od ludzi, aby móc w spokoju się emocjonalnie biczować. Kiedy spotyka Kate, on musi znów się zastanowić czy chce takiego życia. Jednak strach przed utratą drugiej osoby trzyma go na miejscu i nie pozwala postawić kolejnego kroku naprzód.''Sięgając chmur'' to przyjemna opowieść o marzeniach i odwadze. O ludziach, którzy na swój sposób radzili sobie ze stratą bliskiej osoby, ale obydwoje uciekli w alaską dzicz. Momentami książka mi się dłużyła, pod koniec miałam wrażenie, że jest ciut nierealna, ale miło spędziłam przy niej czas. Polubiłam nieustraszoną Kate za jej silną osobowość, chociaż niekiedy była zbyt dumna i lekkomyślna. Lubię bohaterki, które pomimo przeciwności losu dążą do osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. 
Autorka w piękny sposób opisywała przyrodę alaskiej przyrody. Obrazy, które malowała za pomocą liter, co rusz pojawiały się przed moimi oczami.
Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o przeżyciu na takim odludziu oraz o tym, że zamieszkać tam mogą tylko najbardziej wytrwali.
''Sięgając chmur'' to również historia o przełamywaniu schematów i własnego strachu. O walce z własnymi demonami.
Wątek romansowy nie zdominował tej książki, na rzecz realiów życia na Alasce. Momentami nawet mi tego brakowało! 
Książkę polecam miłośnikom przygód i tym, którzy lubią silne osobowości. Nie zabraknie w niej również swojskiego klimatu i serdeczności ludzi, którzy się w niej pojawiają.

Jesteście ciekawi jak Kate poradzi sobie w nowym miejscu? Czy uda jej się przebić przez mur samotnika? Przekonajcie się sami!

Oryginalny tytuł: Touching the Clouds
Cykl: Niebo nad Alaską (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: czerwiec 2017 rok
Liczba stron: 448
Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz do recenzji, serdecznie dziękuję wydawnictwu:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger