Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

poniedziałek, 30 października 2017

''Cesarzowa kart'' Kresley Cole

Evangeline mieszka w Luizjanie i prowadzi beztroskie życie jak większość nastolatek. Chodzi do prestiżowej szkoły, jej chłopak to futbolista, o którym marzą inne dziewczyny, a ona wraz z przyjaciółkami jest cheerleaderką. Jednak jest też druga strona monety. Nikt nie wie, że dziewczyna miewa koszmary i halucynacje przepowiadające koniec świata. Nikt nie wie, że przez to jej matka wysłała ją do ośrodka psychiatrycznego. Po kilku miesiącach nieobecności dziewczyna powraca do swojego życia. Jednak apokaliptyczne wizje nadal jej nie opuszczają. W szkole pojawia się również chłopak o imieniu Jackson, który chociaż na początku będzie działał jej na nerwy, stanie się dla niej również oparciem i pomoże odnaleźć jej babcię, która jedyna wie, co dzieje się z Evangeline. Kim jest? Dlaczego miewa wizje? Czy spełnią się?

Kiedy tylko zobaczyłam opis tej książki oraz okładkę wiedziałam, że zrobię wszystko, aby ją przeczytać! Nie zawiodłam się, bo ta książka ma wiele czynników, które mnie zauroczyły i sprawiły, że od książki nie sposób było mnie oderwać. 

Bohaterowie zostali wykreowani na wielki plus. Evangeline na samym początku wydaje się być pustą osobą, która opływa w bogactwie, a jej jedynym zmartwieniem są kosmetyki, chłopcy i imprezy. Kojarzycie amerykańskie filmy o bogatych nastolatkach, które są szkolną elitą? To właśnie można spotkać w ''Cesarzowej kart''. Z czasem jednak poznajemy tę lepszą cechę Evangeline - dobroć oraz wrażliwość na naturę. Dziewczyna kochała rośliny - nie bez powodu. Z czasem przekonujemy się, że główna bohaterka ma poważny problem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Nie wie kim jest, jaki jest jej cel i czego chcą od niej Głosy, które słyszy w głowie. Dlaczego nazywają ją cesarzową? Dziewczyna czuje się bezsilna i zagubiona. Jednak, kiedy jej świat zostaje zburzony przez Błysk, odnajduje w sobie podkłady siły i uczy się ufać sobie. 

Jackson to również jedna z tych postaci, które polubicie lub nie. Zależy od tego jak go odbierzecie, bo ja na samym początku jego pojawienia się nie mogłam się do niego przekonać. Był tajemniczy, bezczelny, a jego zachowanie niekiedy było ze sobą sprzeczne. Nie mogłam go zrozumieć i nawet po bliższym poznaniu było mi trudno tego chłopaka rozgryźć. Typowy bad boy, który intryguje i wkurza. Jednak pod tą maską skrywa się również człowiek, który jest troskliwy. To dzięki niemu Evangeline przetrwa przeciwności losu.
''Cesarzowa kart'' łączy w sobie dystopię z fantastyką. W fabułę zostały wplatane karty tarota, które odgrywają dużą rolę. Już sam początek tej powieści jest intrygujący, z odrobiną czającego się niebezpieczeństwa. Świat, który po Błysku przedstawia nam autorka jest mroczny i niepokojący. Zostaje niewielu ludzi, a Ci którzy przetrwali to Zombie, albo ludzie, którzy stracili człowieczeństwo i zajęli się niewolnictwem oraz kanibalizmem. 
Spotkamy tu dużo tajemniczych postaci, które będą miały związek z kartami tarota, a ich ścieżki są nierozerwane z Evangeline. Niektóre z nich poznamy, ale jeśli chodzi o drugich, jeszcze wiele przed nami. 
Książka wciąga od samego początku, nie zabraknie dynamiczności, ani iskry napięcia, która sprawia, że powieść trudno odstawić na później. Zostaje tu wprowadzony również wątek miłosny, jednak jest dość delikatny i rozwijający się, przez co nie dominuje książki. Mnie cała książka począwszy od oprawy, aż po całą historię niezwykle oczarowała i przeniosła do innego świata. Nie wiedziałam, że coś, co wydaje się tak niepozorne potrafi zawładnąć moim sercem. Jest to jedna z lepszych książek przeczytanych przeze mnie w 2017 roku i na pewno zostanie długo w moje pamięci. Jedyne do czego się przyczepię to końcówka, która niczego nie rozwiązuje, a przysparza jeszcze wiele pytań i pozostawia czytelnika w szoku. Ja mam ochotę na więcej i liczę na to, że wydawnictwo wyda kolejną część, ponieważ to, co było w tej części to zaledwie sam początek, który wprowadza nas w coś fascynującego. Mnie książka usatysfakcjonowała w pełni. Polecam z całego serca. 

''Chodź, dotknij... ale pamiętaj, że za to zapłacisz.''

Oryginalny tytuł: Poison Princess. The Arcana Chronicles
Cykl: The Arcana Chronicles (tom 1)
Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 4 października 2017 rok 
Liczba stron: 424
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Do kupienia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger