Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

wtorek, 24 października 2017

''Leniwy pieróg, czyli kuchnia wege dla dzieci (i nie tylko!)'' Agata Dobrowolska

''Leniwy pieróg'' to książka kucharska, w której rządzi polska kuchnia wege. Znajdziecie w niej proste przepisy na zupy, dania świąteczne, ciasta oraz inne smakołyki. 
Już na samym wstępie, pierwsze co wpada w oko to spis treści, który ułatwi nam wyszukiwanie danego przepisu, czy powrotu do niego. Przygotowanie ich jest dziecinnie proste. Autorka poszczególne etapy wymieniła w punktach, w prostu i zrozumiały sposób, zwięźle i na temat. Składniki poszczególnych dań są ogólnodostępne i znajdziecie je w każdym większym i mniejszym sklepie, co jak dla mnie, mieszkającej w niewielkim mieście jest ogromnym plusem. Jedyny minus, do którego mogłabym się przyczepić, ale taki naprawdę malutki to brak zdjęć jak danie ma mniej więcej wyglądać. Ja osobiście na przykład w przepisach na ciasto bardzo ich potrzebuję. Jeśli chodzi o zupę to jako takie wyobrażenie mam jak powinna wyglądać, ale ciasta i tym podobne to już inna bajka.

Co jeszcze znajdziecie w tej niewielkiej objętościowo książce?
 - Przybornik, który przyda się do wspólnego pichcenia i gotowania z dzieckiem, który posłuży mu również do nauki. Dowie się z niego czym mieszamy, a czym miksujemy i ubijamy.
- Przelicznik kulinarny, idealna ściąga dla kogoś, kto nie ma głowy do zapamiętania, że jedna szklanka to 250 ml, w której może znaleźć się 140 gram mąki pszennej oraz 350 gram miodu. Jedna łyżka to 15 ml, a  łyżeczka 5 ml - tu również znajdziecie przełożenie na gramy.
- Miejsce na własne przepisy, gdzie zapiszecie coś własnego. Macie na to dwie pełne kartki w linię, z pięknymi ilustracjami obok. Moim zdaniem dwie strony to za mało, ale z drugiej strony to przecież nie jest kulinarny przepiśnik. 
- Notatki, miejsce które wykorzystacie wedle własnego uznania - tu również macie na to dwie strony. 

Poniżej przedstawiam Wam jak to wygląda mniej więcej od środka. Ze swojej strony zachęcam Was do kupna. Moja mama mnie nigdy nie uczyła gotowania, ba nie dopuszczała mnie nawet do kuchni. :D Więc, kiedy wyprowadziłam się z domu, poczułam się jakby ktoś rzucił mnie na głęboką wodę - a przecież człowiek nie da rady pociągnąć na zupkach chińskich. Szukałam również przepisów po internecie, ale większość z nich była skomplikowana. Zdecydowanie nie dla kogoś, kto dopiero zaczyna odkrywać ten świat.

''Leniwy pieróg, czyli wege kuchnia dla dzieci (i nie tylko!)'' to idealna książka kucharska dla tych, którzy lubią proste i nieskomplikowane przepisy. Ja zaliczam się do tej grupy. Im coś łatwiejsze i mniejsze zachodu tym lepiej. Idealna również dla tych, którzy dopiero raczkują w tym temacie oraz dla dzieci, które wykazują chęci do gotowania. Całości dopełniają piękne ilustracje autorstwa Agaty Dobrowolskiej.
Wydawnictwo: Bona
Data premiery: 25 października 2017 rok 
Liczba stron: 84
Oprawa: twarda 

Do kupienia:
https://czytam.pl/k,ks_686952,Leniwy-Pierog-Dobrowolska-Agata.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger