Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

wtorek, 21 listopada 2017

''Zranieni 2'' H.M Ward

''Nie jesteś już Petem Ferro. Rozumiem. Ja też nie jestem, tą samą Sidney z Jersey. Nie odzyskamy tego, co nam zabrano Peter. Straciliśmy to na zawsze. Jesteśmy jałowi jak ziemia pod spalonym lasem''.

Peter wraz z Sydney zamierzają pojechać do rodzinnego miasta kobiety, aby ta mogła spotkać się z umierającą matką. Jednak, kiedy mężczyzna wyjawia jej prawdę o sobie, Sydney czuje się zdradzona i oszukana. Nie wie już kim tak naprawdę jest Peter oraz jakie jest jego oblicze. Pod wpływem emocji zrywa ich związek i postanawia wyjechać z przyjaciółką. Jednak Peter dla jej bezpieczeństwa nie daje osunąć się na boczny tor i koniec końców w podróż wyruszają razem. Obydwoje będą musieli zmierzyć się z własnymi rodzicami oraz wspomnieniami. Peter jest gotów jest zrobić dla Sydney wszystko, ale czy wybaczy jej to, że w niego zwątpiła?

Przy książkach z serii ''Zranieni'' naprawdę miło spędziłam czas. Autorka ma lekki styl pisania, chociaż przyznam, że niekiedy monotonny, ale nie zdarza się to dość często.
Na początku napiszę Wam jakie mam ''ale''. W którymś momencie postacie Sydney i Petera mnie drażniły. Ta ich zabawa w myszkę i kotka, obrzucanie się tym, kto kogo zranił zaczęło się przedłużać. Nie mogłam się już doczekać, kiedy zaprzestaną tej maskarady i skończą się na siebie boczyć. Bo jak dla mnie są bardzo dopasowani, chociaż w ich związku brakowało mi jakiejś iskry, przyciągania. Miałam nadzieję, że ta książka będzie bardziej pikantna, a okazała się być dosyć grzeczna. 
Pojawiła się również postać, o której chętnie bym przeczytała oddzielną historię. Mam na myśli Seana - mrocznego, niedostępnego brata Petera. Duży, duży plus autorka ma ode mnie za wprowadzenie do książki sępa ''indyka'' czym udało jej się mnie wielokrotnie rozbawić.

''Zranieni 2'' to historia o skrywanym bólu, zagubieniu się i odnalezieniu właściwej drogi. Pokazuje, że nie można wszystkiego kontrolować w życiu. Czasem trzeba odpuścić, stanąć z boku i pozwolić życiu potoczyć się własnym rytmem. Historia Sydney i Petera przynosi nadzieję i ukojenie. Pokazuje, że nie zawsze musimy żyć w mroku, że pojawi się w naszym życiu ktoś, kto przegoni ciemne chmury.


Oryginalny tytuł: Damaged 2 
Cykl: Zranieni (tom 2)
Wydawnictwo: Editio Red/Helion
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Data wydania: 10 listopada 2017 rok
Liczba stron: 184
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger