Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

sobota, 30 grudnia 2017

''Adaś Mickiewicz - Łobuz i mistrz'' Jakub Skworz

Eryk i Ola przybywają u babci i dziadka. Pewnego dnia wchodzą do pomieszczenia gdzie pod żadnym pozorom nie wolno im wchodzić. Znajduje się tam gabinet, w którym ich dziadek trzyma książki, które dosłownie wciągają. Eryk i Ola otwierają jedną z nich i zostają przeniesieni do Nowogródka, gdzie urodził się Adam Mickiewicz. Jednak ich pierwsza przygoda w tym świecie nie trwa długo, bo szybko odnajduje ich dziadek, który z powrotem przenosi ich do teraźniejszości. Myślicie, że to koniec ich przygód? O nie! Tym razem wyruszają z dziadkiem i krok po kroku poznają życie Adasia. Od małego chłopca, po dorosłego już mężczyznę. Będą świadkami śmierci jego ojca, jego pierwszej miłości oraz dobrych i złych chwil jego życia. Dowiedzą się wielu ciekawostek historycznych oraz zwyczajów panujących w dziewiętnastym wieku. Ta podróż ta im również naukę, nie tylko tę historyczną. 

Przyznam, że nie spodziewałam się, że czytanie tej książki wciągnie mnie na tyle, że skończę ją jeszcze tego samego dnia. Zdecydowanie to nie jest lektura tylko  dla najmłodszych, bo nawet taka "duża" dziewczynka" jak ja piałam z zachwytu po przeczytaniu.
Macie dzieci, które na lekcjach historii ziewają z nudów? A może Wy sami jej nie lubicie, a ''suche'' fakty do Was nie przemawiają? Ta książka to zmieni! Autor za pomocą powieści w lekki i przystępny sposób przedstawia ważne daty i wydarzenia z życia, jednego z największych polskich poetów romantyzmu oraz literatury polskiej. Tworzy również tło historyczne, w którym żył Mickiewicz, nie zapominając również o przedstawieniu ważnych osobowości, którzy mieli jakiś związek z poetą. Nie zabraknie tu przygód, ani wartkiej akcji, co sprawia, że cała historia nas nie zanudza.  Moim zdaniem to świetna alternatywa dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną przyswoić najmłodszym historię znanych osobowości. Tak! Autor szykuje więcej takich opowieści. 

W ''Adaś Mickiewicz - Łobuz i mistrz" nie zabraknie przygód i akcji, które nie raz wywołają uśmiech na twarzy czytelnika.  Pomimo tego, że to powieść, autor trzyma się ustalonej kolejności wydarzeń. Ja z pewnością zaopatrzę się w kolejne części, z myślą o swoich dzieciach. I każdemu będę je polecać. 

Zapomniałabym wspomnieć o pięknych ilustracjach w środku, które wręcz jeszcze bardziej umilają czytanie. Moim zdaniem to jedna z najpiękniej wydanych książek 2017 roku.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Data wydania: 23 października 2017 rok
Liczba stron: 200
Oprawa: miękka

Dziękuję za zaufanie autorowi książki - Jakubowi Skworz 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger