Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

wtorek, 19 grudnia 2017

''Śmiało, Angel!'' Joss Stirling

Angel to siedemnastoletnia, utalentowana muzycznie nastolatka. Jest wokalistką i skrzypaczką w zespole, w którym nie do końca jest mile widziana. Dziewczynie nie brak żywiołowości, którą przelewa podczas grania. Wyjazd na festiwal Rockport jest jej szansą na wybicie się, ale odnalezienie również przeznaczonej Willa Benedicta. Angel jest sawantką, która ma moc przyzywania do siebie wody. Przyjaźni się z Misty, Summer i Alexem, którzy swoją drogą pojawiają się w tej książce. Ludzie tacy jak ona trzymają się razem uważając, żeby ich dar nie został odkryty, gdyż zbyt wścibski dziennikarz chce, aby świat dowiedział się o nich.  Jak może pamiętacie, sawanci mają przeznaczoną sobie osobę, czyli kogoś, kto mniej więcej urodził się o tym samym czasie i jest połączony z darem osoby sobie przeznaczonej. Kiedy dwóch Przeznaczonych się ze sobą połączy ich dary stają się silniejsze.
Angel na festiwalu Rockport poznaje Marcusa Cohena, wokalistę jednego z występujących zespołów. Chłopak od początku okazuje jej swoją niechęć, pomimo tego, że wzajemnie się przyciągają, a wokół nich iskrzy. Ich związek będzie dosyć burzliwy i zabraknie w nim najważniejszego budulca jakim jest zaufanie. Wkrótce nadejdzie niebezpieczeństwo, podczas którego para nastolatków będzie musiała zdecydować, po której stronie staną i czy będą odważni, by sięgnąć po miłość.

Joss Stirling to autorka, która tworzy nietuzinkowe historie, z magnetyzującymi postaciami. Wszystkie jej książki są pozytywne, przyjemne w czytaniu i wciągają od pierwszej strony. Pomimo tego, że to typowe młodzieżówki to i dorośli spędzą przy nich świetnie czas. Tak jest i w przypadku ''Śmiało, Angel!'', gdzie główna bohaterka jest pozytywie zakręcona: nieprzewidywalna, radosna i energetyczna. Wręcz istny wulkan energii. Jest to dziewczyna również towarzyska, pomocna i lojalna wobec przyjaciół. Szybko nawiązuje nowe przyjaźnie. Marcus to z kolei chłopak zacofany w sobie, mało towarzyski i trzymający się sprawdzonej grupy przyjaciół. Nic dziwnego, że żywiołowa Angel go przytłacza, ale jak wiadomo przeciwieństwa się przyciągają Tak jest i w tym przypadku, bo pomiędzy nimi obojga sypią się iskry.

"Śmiało, Angel'' to idealna książka nie tylko dla młodzieży. Jest napisana lekkim stylem, zabawna i ciepła. Postać Angel jest wręcz niesamowita, można z nią konie kraść. Autorka tworzy naprawdę świetne postacie i umiejętnie je wprowadza w fabułę sprawiając, że od razu je lubimy, a wręcz kochamy. ''Śmiało, Angel'' to historia o odwadze, lojalności, przyjaźni i miłości, ale również o pasji i muzyce, którą autorka nie pominęła w swojej historii. 

''Gdy Cię ujrzałem, pojąłem, co to piękno,
Anielskie lico, lecz pod nim diable piętno.
Nie mogę się uwolnić, czuję rosnące tętno.
Nie podchodź, mała. 
Wróć tam, skąd przyleciałaś''.

Oryginalny tytuł: Angel Dares 
Cykl: Saga o Braciach Benedictach (tom 5) 
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: kwiecień 2017 rok
Tłumaczenie: Emilia Kiereś

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger