Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

piątek, 29 grudnia 2017

''Złe serce'' Leisa Rayven

''Jak szybko można się zakochać?
W sekundę? W tydzień? W rok?
To jak pytać, ile czasu trwa zasypianie. Niektórzy chrapią, kiedy tylko przyłożą głowę do poduszki. Inni godzinami leżą w ciemnościach i dopiero gdy gonitwa myśli na moment ustaje, wkrada się sen i wciąga ich w swoje odmęty. 
 Tak właśnie wyobrażam sobie proces zakochania. Niektórzy zakochują się ta łatwo, że sprawiają wrażenie nieustraszonych. 
Kochają odważnie i bez ograniczeń. 
Tacy ludzie to idioci.
Tak przynajmniej myślałam.''

Elissa Holt jest dwudziestopięcioletnią producentką wykonawczą na Broadwayu. Kobieta 
jest w każdym calu profesjonalistką. Nie traci głowy, jest zorganizowana, stanowcza, a w swoją pracę wkłada całe serce. Przede wszystkim nie wchodzi w miłosne relacje z ludźmi, którzy pracują przy przedstawieniu, które ona nadzoruje. Stara się postępować zgodnie z własnymi zasadami. Jednak do czasu, bo kiedy na scenę wkracza jej dawna miłość, Liam, kobieta nie potrafi oprzeć się myślom o nim. Pomimo kilku lat rozłąki i bolesnej przeszłości nie potrafi o nim zapomnieć, Jest jedynym mężczyzną, który kiedykolwiek tak silnie na nią działał. Jest tylko jeden problem: Liam jest aktorem, a jej nie wolno się z nimi umawiać. Poza tym  ma narzeczoną, a Elissa zostaje ich inspicjentką. Godziny wspólnych przygotowań ponownie zbliżają ich do siebie. Czy kobiecie uda się ochronić swoje serce? 

''Złamane serce wcale nie uczy odporności. Uczy nas za to chronić swoją kruchość. Uczy nas strachu przed miłością. Podkreślając grubą czerwoną linią nasze błędy i porażki, drwi z naszej rozpaczy.''

Elisse mogliśmy spotkać w dwóch poprzednich częściach, które opowiadały historię jej brata Ethana oraz Cassie. Początek czyta się łatwo, a autorka od razu wciąga nas w tę historię. Przyznam jednak, że miałam wrażenie déjà vu. Przedstawienie relacjii Elissy i Liama bardzo przypominało mi historię Ethana i Cassie. Czy tak było dalej? Nie! Ich relacja okazała się bardziej skomplikowana. Przeszłość i teraźniejszość obfitowała w niedopowiedzenia, kłamstwa i tajemnice. Zranione serce również nie dawało o sobie zapomnieć. Kiedy miałam nadzieję, że Elisse i Liamowi wyjdzie, że pomimo sześciu lat rozłąki los ich ponownie ze sobą połączy, to autorka dodawała do fabuły coś takiego, że zaczynałam wątpić. Potem ponownie dawała nadzieję i ją odbierała. Grała na moich uczuciach, bo naprawdę dopingowałam głównym bohaterom. Nie sposób ich było też nie polubić. Elisse była inteligentna, ale również zadziorna i nie dawała sobie w kaszę dmuchać. Nie poddawała się, tylko walczyła. Liam to z kolei typ łobuzerskiego przystojniaka. Czułego, troskliwego i zabawnego. Przez większość stron jesteśmy świadkiem tego jak obydwoje toczą wewnętrzną walką pomiędzy swoimi uczuciami, a moralnością i ochroną własnego serca.
W książce pojawiają się również drugoplanowe postacie takie jak Josh - przyjaciel Elisse, który zresztą bardzo przypominał mi mojego przyjaciela i wbrew sobie uśmiechałam się za każdym razem, kiedy się pojawiał, bo w jakiś sposób byli tak do siebie podobni. Zabawni i z dystansem do siebie. Jeśli to czytasz Mikołaj to wiedz, że piszę o Tobie ;). Druga postać jaka się tu pojawi to Angel, która chyba nie ma żadnych wad. Jest sympatyczna, otwarta i w ogóle słodka. 

''Złe serce'' to historia o dwójce ludzi, których połączyło przeznaczenie. Czy ta część okazała się lepsza od poprzednich ? Trudno mi stwierdzić. Chociaż nie! Tak jak one, tak i ta jest zabawna, wciągająca i pochłaniająca bez reszty. Autorka operuje lekkim i prostym językiem, momentami zmuszając nas do śmiechu. Jedyna różnica polegała na tym, że bohaterowie byli mniej denerwujący, a w fabule nie było niczego, co zbędnie przeciągałoby czytanie. Nie miałam ochoty na przestoje, nic mnie tu nie nudziło i nie sprawiało, że mam ochotę odłożyć książkę. Sama historia Liama i Elisse mogłaby być bardziej oryginalna i inna niż bohaterów dwóch poprzednich części, ale to taki drobny minus. Również okładka mogłaby zostać zmieniona, tym bardziej, że to historia o dwóch innych bohaterach. 

W historii stworzonej przez Leise Rayven nie zabraknie pasji, pożądania, namiętności i komplikacji. Autorka nie raz Was zaskoczy i sprawi, że pomimo podobnej fabuły jak w ''Złym Romeo'' i ''Złej Julii'' ta część będzie na swój sposób inna. 

Oryginalny tytuł: Wicked Heart
Cykl: Wicked Heart (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 10 stycznia 2018 rok
Liczba stron: 352
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger