Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

piątek, 5 stycznia 2018

"Co się zdarzyło w Lake Falls" Artur K. Dormann

„Co zdarzyło się w Lake Falls” to książka, po którą sięgnęłam z dużym zaciekawieniem. Po przeczytaniu opisu na okładce wszystko owiane było tajemnicą. Spodziewałam się naprawdę dobrego thirllera, ale czy go znalazłam w powieści Artura Dormanna? 

Pewnego dnia Victoria wraz ze swoją córką Kat przybywa do tytułowego Lake Falls. Kobieta chce tam zacząć nowe życie po dosyć burzliwym rozwodzie z Robertem. Początkowo wydawać by się mogło, że wszystko zaczyna wracać na właściwe tory. Samotna matka znajduje w miasteczku spokój- wraca do pracy w zawodzie lekarza, a córeczka szybko aklimatyzuje się w nowym miejscu. Jednak sielanka kończy się równie szybko jak się zaczęła, ponieważ u małej Kat zostaje zdiagnozowany nowotwór złośliwy mózgu. Gdy wszystko wydaje się zmierzać w oczywistym kierunku, w domu Victorii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który daje matce ostatnią nadzieję na uratowanie dziecka… 

„Co zdarzyło się w Lake Falls” to dosyć intrygująca powieść. Z jednej strony mamy obraz matki walczącej o życie swojego dziecka, a z drugiej Obcego- inteligentnego i przebiegłego wampira (!), który wydaje się mieć ludzkie odruchy. Nie powiem, że Dormann nie zrobił na mnie wrażenia kreując jego postać. Oczywiście nie da się uniknąć porównań do bohatera sagi Stephanie Meyer, ale w przeciwieństwie do Edwarda Obcy zdaje się być on postacią negatywną. Książka jest bardzo klimatyczna. Jej akcja dzieje się w malowniczej górskiej dolinie owianej tajemnicą. I tak jak na początku wszystko wydaje się być na tyle intrygujące, że aż chce się przewracać kolejne karty powieści, tak w pewnym momencie magia znika. Już nie ma tego napięcia i akcja zaczyna być nużąca. Samo zakończenie powieści jest przewidywalne, ale jednocześnie pozostawia wiele otwartych furtek. Pozostaje mi tylko odpowiedzieć na pytanie zadane na początku tej recenzji - czy „Co zdarzyło się w Lake Falls” to thriller? Myślę, że na pewno można się tu doszukiwać jego elementów jednakże dla największych koneserów tego gatunku może to być za mało. Warto nadmienić, że dalsze losy bohaterki możemy poznać w kolejnej książce Artura Dormanna „Ucieczka z Lake Falls”.

Wydawnictwo: Lemoniada
Data wydania: 21 czerwca 2017 rok 
Liczba stron: 400

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger