Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

poniedziałek, 22 stycznia 2018

"Lato koloru wiśni", "Zima koloru turkusu" Carina Bartsch

Emely od trzech lat studiuje literaturoznawstwo w Berlinie. Wybór studiów sprawił, że drogi jej i i jej najlepszej przyjaciółki się rozeszły. Jednak los sprawia, że Alex zmienia studia i wybiera ten sam uniwersytet, do którego chodzi Emely. Wszystko z pozoru wydaje się układać. Dziewczyna znów przy sobie ma ukochaną przyjaciółkę, ale jest jeden problem. Alex postanawia wprowadzić się do mieszkania swojego brata, który siedem lat wcześniej wywrócił świat Emely do góry nogami i złamał jej serce. Dziewczyna szczerze go nienawidzi, ale wie, że spotkania z nim są nieuniknione. Emely stara się ignorować Elaysa, ale on wręcz przeciwnie. Nie przepuszcza żadnej okazji, aby do niej zagadać. W międzyczasie dziewczyna zaczyna wymieniać e-maile, z chłopakiem o imieniu Luca, który coraz bardziej staje się jej bliższy.

Z pewnością wiele z Was ma stos nieprzeczytanych książek. "Lato koloru wiśni" oraz "Zima koloru turkusu" czekały dosyć długo zanim po nie sięgnęłam. 
Historia stworzona przez Carine Bartsch posiada w sobie wiele humoru i emocji. Na przemian lubiłam i nienawidziłam głównych bohaterów. Nie raz nie rozumiałam ich zachowań, a nawet uważałam, że niektóre wydarzenia wyolbrzymiają. Raz byłam po stronie Elaysa, a raz po stronie Emely. Ani w pierwszej części, ani w drugiej nie potrafiłam objąć jednoznacznego stanowiska. Wraz z bohaterami przeżyłam ich żal, smutek, krzywdy i odrzucenie. Śmiałam się z ich odzywek i cichutko dopingowałam, by im się udało ze sobą pogodzić. Podobało mi się również ukazanie w tej książce realacji przyjacielskich i rodzinnych, które uwielbia w jakichkolwiek książkach. 

"Lato koloru wiśni" skupia się w dużej mierze na uczuciach głównej bohaterki. Nie od razu poznajemy jej powody nienawiści do chłopaka więc przez połowę książki zostaje to dla nas niewiadomą. Dla mnie była trochę przewidywalna, bo szybko domyśliłam się, kto pisze e- maile i w jakim kierunku potoczy się dalsza część książki.
Druga część zaskoczyła mnie w dużej mierze ze względu na Elaysa i prawdę, do której się przyzna. Tego się nie spodziewałam! 

Czy warto sięgnąć po obie książki? Oczywiście! Są lekkie w czytaniu, zabawne i emocjonalne. To historie o nieszczęśliwej miłości, złamanym sercu, urazie z przeszłości i zemście. O pierwszej miłości, której się nie zapomina i definiujemy ją jako wyjątkową na całe życie. Osobiście uważam, że nie zawsze tak jest, ale historia Emely i Elaysa pokazuje właśnie ten rodzaj relacji. Lubicie wyrazistych bohaterów, którym nie brakuje iskry? Historie, które pomimo przewidywalności mają w sobie ten rodzaj magnesu, który nie potrafi oderwać nas od czytania? Jeśli tak to koniecznie te pozycje muszą znaleźć się na Waszych półkach.  

A może czytaliście te książki i czekacie na coś nowego tej autorki? Dajcie znać! :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger