Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

niedziela, 7 stycznia 2018

"Mirror, Mirror'' Cara Delevingne oraz Rowan Coleman

Red, Leo, Rose i Naomi to grupka przyjaciół, która wspólnie gra w zespole Mirror Mirror. Kiedyś byli sami, teraz mają siebie. Wspólnie czuli są niepokonani i szczęśliwi. Czuli się potrzebni i doceniani Myśleli, że ich przyjaciółka Naomi również to czuje. Do czasu, kiedy ich życie zostaje wywrócone do góry nogami.

Naomi znika bez śladu. Wkrótce zostaje wyłowiona z rzeki. Jest nieprzytomna, trwa w śpiączce farmakologicznej, a jej szanse na przeżycie są niewielkie. Przyjaciele są zrozpaczeni, wiedzą, że dziewczyna nie odeszłaby tak po prostu. Jednak ani rodzice, ani policja im nie wierzy. Red postanawia na własną rękę dowiedzieć się, co tak naprawdę się wydarzyło. Pomaga jej w tym siostra Naomi, Ashira. Krok po kroku trafiają na kolejne poszlaki. Red, Leo i Rose z czasem dochodzą do wniosku, że tak naprawdę nie znali swojej przyjaciółki, a każdy krok ku rozwiązaniu odkrywa więcej kłamstw.

Nie do końca wiem, co myśleć o tej książce. Robiłam do niej dwa podejścia, bo za pierwszym razem nie mogłam się wciągnąć w jej lekturę. Książka oprócz tego, że skupia się na rozwiązaniu prawdy okazuje również życie nastolatków. Głównie Red, której mama popada w alkoholizm, ojciec ucieka do kochanki, a ona musi zajmować się młodszą siostrą Grace. Rosa próbuje zapomnieć o bolesnej przeszłości uciekając w alkohol i zmieniając chłopaków jak rękawiczki, a Leo z kolei ma brata, który odsiaduje wyrok. Szczerze mówiąc nie jestem zachwycona tą powieścią. Przyjaźń pomiędzy nastolatkami wydawała mi się taka płytka. Miałam wrażenie, że oprócz Red nikomu na niej nie zależało. Leo i Rose żyli własnymi problemami, a tylko Red dążyła do tego, by dowiedzieć się co się stało z przyjaciółką. Książka ani razu mnie nie zaskoczyła i jak dla mnie była przewidywalna. Thillerem bym raczej ją nie nazwała. Owszem były poszukiwania, poszlaki, odkrywanie prawdy, ale żadnego dreszczyku emocji. 
Jedyne, co mi w tej książce się podobało to ukazanie skomplikowanych relacji z rodzicami i proces dorastania, który nie udawajmy - do najłatwiejszych nie należy. Autorka idealnie utrwaliła tę granicę pomiędzy dzieciństwem, a dorastaniem i szukaniem własnej tożsamości. To przy tych wątkach byłam w stanie odczuwać jakiekolwiek emocje. Na plus mogę również zaliczyć głównych bohaterów, których autorka dobrze wykreowała i poprzez nich pokazała jak wygląda spostrzeganie świata przez nastolatków. 

''Mirror, Mirror" nie jest idealną książką, ale czyta się ją w miarę lekko i szybko. Pokazuje ciemne i jasne strony życia. Skupia się na poszukiwaniu siebie, akceptacji i uczuciach. Na szukaniu własnego miejsca w życia. Nie znajdziecie tu dreszczyków emocji, czy napięcia. Za to odkryje przed Wami skomplikowany świat nastolatka, jego sposób spostrzegania i dojrzewanie.

Oryginalny tytuł: Mirror, Mirror
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 11 października 2017 rok
Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger