Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

sobota, 3 lutego 2018

"Anti - stepbrother. Antybrat" Tijan

"Czułam się tak jakbym oglądała wypadek samochodowy. Ludzie mieli umrzeć, serca zostać roztrzaskane. I wiedziałam, że to na moje serce ktoś nastąpił".

Summer od trzeciej klasy liceum podkochiwała się w Kevinie. Był popularny, wszyscy go szanowali, a dziewczyny pragnęły - w tym ona. Jednak Summer była jego przeciwieństwem. Co prawda nie była szkolnym popychadłem, ale wraz z najlepszymi przyjaciółkami trzymała się na uboczu. Przez ten czas z daleka marzyła o chłopaku, podczas gdy on zmieniał dziewczyny jak rękawiczki. Summer wiedziała o tym bardzo dobrze, bo ona i Kevin byli dla siebie przybranym rodzeństwem - odkąd jej tata i jego mama się pobrali.
Dziewczyna mając nadzieję na zmianę ich relacji, postanawia wyjechać za Kevinem na ten sam uniwersytet, co on. W bractwie Alpha Mu, do którego przynależy Kevin, dziewczyna poznaje tajemniczego, nieco mrocznego i aroganckiego Cadena ( <3 <3 <3 ), za którym szaleje połowa dziewczyn. Summer szybko przenosi na niego swoje zainteresowanie, gdyż nie potrafi się oprzeć temu, że coś ją do niego ciągnie.
W kim ostatecznie dziewczyna ulokuje swoje uczucia? 

Czuję się szczęściarą - naprawdę. Przeczytałam książkę, która sprawiła, że latałam, unosiłam się, bo zwyczajnie w świecie byłam na książkowym haju. Zachwycona i pijana tym szaleństwem. Macie tak czasem przy książkach? Mi się to czasem zdarza. 
Na początku nie polubiłam się z główną bohaterką. Miałam ją za głupią i naiwną, kiedy tak latała za Kevinem, który szczerze mówiąc nie wzbudził we mnie sympatii. Nie wiem jak komukolwiek, ktoś tak oślizgły mógł się spodobać. Od początku nie wzbudził mojego zaufania, wciąż mi coś w nim nie pasowało i nawet jeśli później miałam jakieś tło, z jakiego powodu był jaki był to i tak nie poprawiło to jego wizerunku w moich oczach. 
Wracając do Summer - koniec końców ją polubiłam. Z każdą stroną zyskiwała na pewności siebie, chociaż wypalała tekst z czapy to czasem posiadał w sobie jakiś sens i była przy tym zabawna.
Jednak postacią, którą pokochałam, był Caden ( <3 <3 <3 ). Od początku czułam jego magnetyzm. Im lepiej go poznawałam, tym bardziej mnie oczarowywał. Między innymi tym, że był troskliwy wobec osób, na których mu zależało, z uśmiechem na ustach reagował na dziwactwa Summer. Był wobec niej troskliwy i potrafił ją rozgryźć w kilka sekund, a przede wszystkim nie udawał kogoś kim nie jest, w przeciwieństwie do Oślizgłego Kevina. 

"Nie ma w tobie nic zwykłego, Summer. Nie pozwól, by ktoś taki, jak twój głupi przybrany brat ci to wmówił". 

Powoli już kończę, ale dodam jeszcze, że autorka w swojej książce porusza takie kwestie jak zdrada, odrzucenie przez rodziców, wyrzuty sumienia, depresja oraz miłość i przyjażń. 

Podsumowując.
"Anti - stepbrother" to książka, która mnie totalnie zauroczyła. Autorka ma lekki styl pisania, książkę czytało mi się szybko, przyjemnie, z uśmiechem na ustach. Bardzo mnie pochłonęła, nie mogłam się od niej oderwać, a jeśli już musiałam to chciałam jak najszybciej do niej wrócić. Jest to książka, która została w mojej głowie jeszcze długo po jej przeczytaniu.

Oryginalny tytuł: Anti - Stepbrother
Wydawnictwo: Kobiece 
Data wydania: styczeń 2018 rok
Tłumaczenie: Kamil Maksymiuk 
Liczba stron: 445
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger