Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

środa, 14 lutego 2018

"Bad Boy's Girl" Blair Holden@Jessgirl93

Tessa nie ma łatwego życia. Jej rodzice ciągle się sprzeczają, a brat po zawodzie miłosnym popadł w alkoholizm. Dziewczyna została sama ze swoimi problemami, z którymi musiała się mierzyć. Była prześladowana przez wiele lat, co odcisnęło na niej swoje piętno - dziewczyna miała niskie poczucie własnej wartości, straciła pewność siebie, co sprawiło, że nie reagowała na zaczepki swoich prześladowców. Jednym z nich jest Nicola, jej była przyjaciółka, która zaczęła chodzić z chłopakiem, w którym od lat Tessa się podkochuje. Dziewczyna ostatni rok postanawia przejść niezauważona przez innych i przetrwać dręczenie przez Nicole i jej psiapsiółek,

Jednak nie jest jej to dane, bo dowiaduje się, że do miasta powraca Cole Stone - diabeł w ludzkiej skórze, który wiele lat jej dokuczał, robił głupie żarty i poniżał przed innymi. Tessa postanawia go olewać, ale chłopak ma inne plany. Chce udowodnić dziewczynie, że się zmienił i krok, po kroku zburzyć mur, którym ona się otoczyła. Czy Cole odbuduje utracone zaufanie? 

"Bad Boy's Girl" z pewnością nie wprowadza niczego świeżego do tego typu literatury, ale jako lekka i przyjemna lektura sprawdza się w sam raz. Autorka stopniowo buduje fabułę. Postacie są dobrze wykreowane, każda z nich ma swoje wady i zalety, nie od razu dowiadujemy się o nich wszystkiego. Widać, że autorka zadbała, o każdy najmniejszy szczegół, ale niekiedy miałam wrażenie, że książka się ciągnie. Moim zdaniem można by usunąć parę wątków. Bardzo podobało mi się to, że Blair Holden postanowiła stopniowo rozwijać relację pomiędzy Tessą i Cole'm. Wypadło to bardzo naturalnie, a ich wspólne przekomarzanki i to jak chłopak stopniowo zaskarbiał zaufanie Tessy, czytało mi się świetnie. Nie raz się uśmiałam, bo niektóre dialogi były zabawne. Historia jest może nieco cukierkowa, bo miałam wrażenie, że Cole jest zbyt idealny, ale aż tak mi to nie przeszkadzało. Autorka stworzyła ciepłą i uroczą powieść, którą czyta się szybko. Fabuła w książce nie skupia się tylko na wątku romansowym, bo Blar Holden porusza również takie tematy jak przyjażń, prześladowanie w szkole, relacje rodzinne czy zwyczajnie dorastanie.

Samotność i uczucie odrzucenia prze bliskie nam osoby. Najbardziej spodobała mi się zmiana jaką stopniowo przechodziła główna bohaterka. Jak z nieśmiałej dziewczyny, stawała się dorosłą, młodą kobietą, która zyskała na pewności siebie.

Jeśli lubisz lekkie i nieskomplikowane młodzieżówki to ta książka będzie w sam raz dla Ciebie. 

Oryginalny tytuł: Bad Boy's Girl
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 15 luty 2018 rok
Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Liczba stron: 430

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger