Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

sobota, 24 lutego 2018

"Surogatka" Louise Jensen

"Każdy człowiek ma własną historię. Pogrzebane żale. Nadzieję, którą próbujemy utrzymać na wodzy, by przypadkiem nie zacząć myśleć, że możemy stać się kimś, kim nie jesteśmy".

Kat i jej mąż Nick starają się o dziecko. Jednak, kiedy próby przy kolejnej adopcji kończą się niepowodzeniem - są załamani i nie widzą kolejnego wyjścia z tej sytuacji. Wtedy w ich życiu pojawia się Lisa - przyjaciółka Kat z młodzieńczych lat. Kobieta postanawia zostać Surogatką dla małżeństwa i urodzić im dziecko. Kat kierowana obsesją zgodzi się na wszystko, aby spełnić swoje marzenie o byciu mamą. Jednak wątpliwości nie potrafią ją opuścić, gdyż obie kobiety łączy mroczna i bolesna przeszłość. Podejrzewa, że Lisa nie mówi jej wszystkiego i coś ukrywa. Jednak silniejsza jest chęć posiadania maleństwa niż jej obawy. Kat zaczyna wierzyć, że jej życie będzie tak doskonałe jak tego chce, ale niespodziewanie jej życie zaczyna się sypać w drobne kawałki, a kluczem do tego jest przeszłość.
Co się kryje w tajemnicy sprzed kilku lat? Co ukrywa Lisa?

"Surogatka" to wciągający i trzymający w napięciu thriller, który czyta się szybko. Nie brak tu tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji i dobrze nakreślonych postaci. W książce teraźniejszość miesza się przeszłością i chociaż początkowo uważałam, że to nic nie wznosi do fabuły to wcale tak nie było, o czym przekonałam się wraz z rozwojem akcji. Możemy tu zauważyć obsesję związaną z posiadaniem dziecka, tak silną, że kobieta mogłaby posunąć się do porwania nawet cudzego. Dochodzą do tego tajemnice, niewyjaśnione sprawy z przeszłości, które krok, po kroku odkrywamy i układamy w całość. Nie zabraknie tu niebezpieczeństwa.
"Surogatka" to powieść pełna bólu, nadziei, żalu i wstydu do samego siebie. Pokazuje jaki wpływ mogą mieć na teraźniejszość nasze błędne decyzje z przeszłości. Jak traumatyczne przeżycie może połączyć ze sobą z pozoru całkiem obcych ludzi. 
Podsumowując. Jeśli szukacie trzymającego w napięciu thrillera, który sprawi, że będziecie się bać to ta książka sprawdzi się idealnie.  

Oryginalny tytuł: The Surrogote
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 28 luty 2017 rok
Tłumaczenie: Aga Zano
Liczba stron: 400

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger