Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

wtorek, 3 kwietnia 2018

"Intryga. Święci grzesznicy" L.J. Shen

"Był światłem w ciemnej mgle. Ale ja lepiej niż ktokolwiek inny wiedziałam, jak te piękne tańczące w nim płomienie mogą parzyć."

Emily wraz z rodzicami wyjechała do Kaliforni, aby móc zapewnić jej młodszej siostrze dobrą opiekę medyczną. Jej rodzice dostali pracę w posiadłości Spencerów, przy której zamieszkali. Jej mama jako kucharka i pokojówka, a ojciec jako ogrodnik. Emily chociaż żyła biednie, miała kochającą rodzinę. W przeciwieństwie do Barona Spencera "Brutala", którego poznaje w dość nieoczekiwanych okolicznościach. Przez drobne nieporozumienia chłopak zamienia jej ostatni rok w liceum w piekło. Jednocześnie zimny, okrutny chłopak pociąga dziewczynę, za co Emily nienawidzi nie tylko jego, ale również siebie. W końcu zostaje przez niego zmuszona do opuszczenia rodziny i wyjechania do Nowego Jorku.

Dziesięć lat później Emily jest biedną artystką, która ledwo wiąże koniec z końcem, a jej życie stanowią dwa cele: przetrwać i jak najlepiej zaopiekować się młodszą siostrą. Podczas pracy w barze ponownie spotyka Brutala, który jest jeszcze bardziej przystojniejszy niż kilka lat temu. Widzi, że "służce" źle się wiedzie, co stara się wykorzystać. Mężczyzna proponuje jej u siebie stanowisko jego asystentki, ale tak naprawdę ma wobec niej inne plany. Kobieta chociaż początkowo niechętnie zgadza się, bo pieniądze jakie proponował były potrzebne nie tylko dla niej. Oboje się zmienili, ale wspólne przyciąganie nadal pozostało. Czy ofiara ulegnie swojemu dręczycielowi? 

"Brutal był pełen uczuć. To, że nie chodził z sercem na dłoni, nie oznaczało, że ono nie krwawiło."

Do tej pory uważałam, że dobrą książką na zasadzie nienawiści i miłości, był "Dręczyciel" Penelope Douglas. Myliłam się! "Intryga" była bardziej mroczna, pogmatwana i toksyczna. A główny bohater? Działał mi na nerwy. Z początku czułam do niego niechęć. Miałam go za egoistycznego palanta, który lubił się rządzić i rozstawiać innych po kątach. Typowy, bogaty dzieciak, zakochany we własnych pieniądzach. Jakże się myliłam! Ta książka przypomniała mi, że nie warto oceniać kogoś powierzchownie, bo aby to zrobić trzeba daną osobę lepiej poznać. Zrozumiałam, co kryło się za jego zachowaniem. Ból, samotność, nienawiść i chęć zemsty to silne emocje, a kiedy przejmują władzę nad człowiekiem trudno się ich pozbyć. Dodajcie do tego traumatyczne dzieciństwo, dwa do dwóch i nagle wszystko zrozumiecie. To wcale nie oznacza, że kiedy to wszystko zrozumiałam jego wady odeszły w bok, a ja byłam ślepo zakochana w Brutalu. Nie! On powodował nie tylko w Emily wiele sprzecznych emocji, bo również u mnie. Tak jak ona - raz miałam ochotę go spoliczkować, a raz przytulić. Raz go kochałam, by potem znów go nienawidzić. Straszny bajzel, prawda? Po prostu postać Barona nie jest podobna do większości męski bohaterów książki. Emily to z kolei typ dobrej dziewczyny - uśmiechniętej i wrażliwej, ale jednocześnie silnej, nie dającej sobie w kaszę dmuchać. Jeśli lubicie takie kobiece postacie zamiast słodkich idiotek to mam nadzieję, że ta książka już u was zapunktowała. 

"Pożądanie jest wtedy, gdy chcesz, aby jakaś osoba sprawiła, by było ci dobrze. Miłość est wtedy, kiedy chcesz sprawić, by innej osobie było dobrze."

"Intryga" zapewniła mi odrobinę emocji i napięcia, a co najważniejsze: wciągnęła mnie od początku do końca. Skomplikowane relacje, uczucia, których nie da się uciszyć i wyraziste postacie sprawiły, że tę książkę pochłonęłam. Nie zaliczyłabym jej do najlepszych, ale ma w sobie coś, co sprawiło, że bardzo cieszę się, że mogłam po nią sięgnąć. Do tego lekki i przyjemny styl autorki sprawia, że historia głównych bohaterów nie zanudza. Nie jestem wymagającą czytelniczką jeśli chodzi o tego typy książki, więc "Intryga" w pełni mnie usatysfakcjonowała. 

"Prawdziwość nie zawsze jest piękna. Czasami jest brzydka."

Oryginalny tytuł: Vicious 
Cykl: Święci Grzesznicy (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: marzec 2018 rok
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Liczba stron: 352


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger