Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

"Shinrin - Yoku. Sztuka i teoria kąpieli leśnych. Jak dzięki drzewom stać się szczęśliwszym i zdrowszym" dr QUING LI

Początkowo nie miałam w planach pisania o tej książce. Dostałam ją do zrobienia zdjęcia, a że dostałam finalny egzemplarz i kierowana ciekawością przejrzałam go - to przepadłam! Ot tak po prostu. I pierwszy raz w życiu mam ochotę zachować tego typu książkę na zawsze.
Ten post raczej nie będzie przypominał recenzji. Umówmy się: nie potrafię recenzować tego typu książek, ale, że mi samej się ona spodobała to chciałabym podzielić się z Wami tym, co zawiera, a może w ten sposób Was przekonam do jej kupna, bo o dziwo uważam, że warto. 
Warto ją przeczytać i zmotywować się do częstszych kontaktów z naturą. Osobiście sama uważam, że warto raz na jakiś czas stanąć w miejscu, wybrać się do lasu i tak po prostu odetchnąć pełną piersią, A z tej książki dowiemy się wielu informacji o tym jaki wpływ na nasze życie ma częstszy kontakt z naturą. Nie zdradzę Wam wszystkiego, ale uchylę nieco rąbka tajemnicy.

"Shinrin - youku przypomina most. Otwierając nasze zmysły, zasypuje przepaść jaka dzieli nas od środowiska naturalnego".

Skąd się wzięło shinrin - youku? Chyba nie zdziwi Was jak powiem, że z Japonii, dla której drzewa są podstawą kultury, filozofii i religii. To z drzew powstają w Japonii świątynie, domy, ale również przedmioty użytku codziennego. 
Japonia stanowi jednym z najbardziej zalesionych obszarów, w których występuje wiele gatunków drzew.

"Shinrin -Youku" to książka, w której jej autor zwraca uwagę jak ważna jest przyroda i kontakt z nią. To dzięki niej odprężamy  się i zapominamy o problemach. Odzyskujemy siły i energię. Ja sama mam to szczęście  mieszkać przy lesie i polach. Uwielbiam ćwierkot ptaków, zapach lasu i wędrówki po nich. Uwielbiam ciszę i spokój, a przede wszystkim świeże  powietrze. Wiele razy wspominałam, że uwielbiam tu mieszkać i taka jest prawda. Nie wytrzymałabym  długo w mieście. Bo faktycznie odzyskuję tu spokój i równowagę psychiczną. Kiedy jestem wkurzona i mam wszystkiego dość to uciekam do lasu. Pomaga mi to.

"Shinrin - yoku" to po prostu spędzanie czasu w lesie, który ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Autor pokazuje nam jak praktykować shinrin - yoku. Jakie specyfiki i lekarstwa znajdziemy w lesie. Dowiemy się również na czym polegają kąpiele leśne, w jakim celu używa się olejków eterycznych, dlaczego przyroda ma dobry wpływ również na nasze dzieci oraz jakie kwiaty warto hodować w domu czy w pracy.  
Japończycy to naród, który docenia naturę i czerpie z niej wszystko to co najlepsze. Może i nam, polakom uda się docenić jej zbawienny wpływ?

"Jeśli pozwolimy dzieciom wejść do lasu, wyrosną na ludzi, którzy go chronią".

Sama ta książka jest wykonana naprawdę świetnie i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Piękne, żywe ilustracje, które pożera się wzrokiem, duża czcionka oraz piękne, zapadające  w umysł sentencje podbiły  moje  serce. Do tego autorka podaje nam wszystkie informacje w prosty i przystępny sposób. Nie wzbudziła we mnie znudzenia, lecz zaciekawienie.  Przyznam się, że rzadko sięgam po takie książki i samej sobie się dziwię, że akurat tę mam ochotę zatrzymać. 

"Shinrin - youku" to jedyna tego typu pozycja, z której naprawdę coś wyniosłam. Muszę jeszcze wspomnieć o oprawie. Jest twarda i wykonana z ciekawej struktury, a dodatkowo jak to książka, piękne pachnie! 

Dodatkowe zdjęcia:Oryginalny tytuł: Shinrin-Yoku. The Art and Science of Forest Bathing
Wydawnictwo: Insignis 
Data wydania: kwiecień 2018 rok
Tłumaczenie: Olga Siara
Liczba stron: 321
Oprawa: twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger