Polecany post

"Forever my girl" Heidi Mc Laughlin

piątek, 27 kwietnia 2018

"Umysł" Audrey Carlan

Hej moje kochane Moliki!
Wyjątkowo jak na mnie - bo szybko, przychodzę do Was z recenzją, która jest kontynuacją czyiś losów. Tak! Z pewnością pamiętacie recenzję "Ciała", w której stwierdziłam, że "co za dużo to nie zdrowo"? 
"Umysł" to kontynuacja losów Supermana Chase'a oraz pięknej, rudowłosej Gillian. Tak się złożyło, że Księgarnia Czytam.pl w rekordowych czasie przysłała mi drugą część i mogłam zacząć ją czytać tuż po przeczytaniu pierwszej. Nie ukrywam, że sięgnęłam po nią tylko dlatego, że po ostatnich stu stronach autorka zaciekawiła mnie nowym wątkiem oraz postacią, którą wprowadziła. 

Chase i Gillian szykują się do ślubu, ale na ten radosny, pełen oczekiwań czas, kładzie się pewien cień. Kobieta czuje się zagrożona. Wciąż pamięta o zwiędłych różach, zdjęciach i bieliźnie ubrudzoną nasieniem stalkera. Na domiar złego nadal nie wiadomo kim jest mężczyzna, który ją prześladuje. Powracają do niej również dawno ukryte wspomnienia, powodując nieprzyjemne napady lęku. Wsparciem dla kobiety są ukochany i przyjaciele. Kiedy wydaje się, że tajemniczy mężczyzna sobie odpuścił, cios nadchodzi z niespodziewanej strony. Najbliższa jej osoba została prawie zabita, a stalker pozostawia informację, że dopóki Gillian nie będzie jego, ten usunie z drogi bliskie jej osoby. 
Czy dziewczyna ochroni siebie ukochanego oraz przyjaciół? Kim jest tajemniczy nieznajomy? Kto tak bardzo pragnie kobietę, że jest w stanie zabijać i niszczyć wszystko, co stanie mu na drodze?

Pewnie po ostatniej recenzji "Ciała" jesteście ciekawi moich wrażeń po drugiej części? Zauważyłam, że autorce udało się zachować tu umiar. Sceny seksu nadal były, ale mam wrażenie, że w porównaniu do poprzedniej części, w tej było ich zdecydowanie mniej. Oczywiście nadal subtelne, zmysłowe, ale z nutką ostrości. Również ta apodyktyczność i zaborczość Chase'a, które mnie odpychały zostały przedstawione w łagodniejszy sposób. Facet dalej jest zazdrosny i lubiący kontrolę, ale w tej części, przy wydarzeniach, które mają miejsce aż mu przyklaskuję. Tym bardziej, że nie robi tego z potrzeby kontrolowania, ale kieruje się troską i miłością do Gillian. Obejmuje ochroną nie tylko ją, ale również jej przyjaciół, których zaakceptował i traktuje jak własnych. 
Nawet Gillian jakby mniej działała mi na nerwy, chociaż nie do końca wiem z czego to wynika. Nadal ochała i achała, ale wydawało mi się, że to jej "sama nie wiem czego chcę" odeszło gdzieś w bok. 
Narracja w książce tym razem jest prowadzona nie tylko z perspektywy Gillian, ale też tajemniczego stalkera "X". Daje to nam wgląd w jego mroczną duszę, obsesję i chęć zdobycia tego, co pragnie wszelkimi możliwymi sposobami. Dowiadujemy się nieco informacji z jego życia i sposobów na dotarcie do głównej bohaterki. 

"Umysł" czytało mi się zdecydowanie lepiej niż pierwszą część. Jest ona ciekawsza, dynamiczna i momentami trzymała mnie w napięciu. Autorka zgrabnie połączyła wątek miłosny, z tym, który posiada elementy thrilleru. Sprawiła, że jeden nie dominował drugiego. Autorka ma lekki styl pisania - zauważyłam to już w pierwszej części, ale wtedy kreacja bohaterów przesłaniała mi ten aspekt. W "Umyśle" oczywiście zmieniła się ona nieco na plus. Książkę również przeczytałam o wiele szybciej niż "Ciało", bo w jeden dzień. Ta część nie zanudzała mnie, ani nie sprawiała, że czytałam ją na siłę. Chociaż nie będę ukrywać, że książka miała swoje słabsze, absurdalne momenty, o których nie będę wspominać - musicie sprawdzić sami. Końcówka za to powala i trzyma w napięciu, tak aby czytelnik z niecierpliwością oczekiwał trzeciej części. Myślę, że na pewno sprawdzę, co dalej dzieje się w życiu Chase'a i Gillian i sięgnę po "Duszę". 

Książka do kupienia na stronie księgarni internetowej Czytam.pl. pod linkiem:
https://czytam.pl/k,ks_722794,Trylogia-namietnosc-T1-Umysl-Audrey-Carlan.html

Oryginalny tytuł: Mind 
Cykl: 
Namiętność (tom 1) 
Trylogia namiętności (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse
Data wydania: kwiecień 2018 rok
Tłumaczenie: Anna Szafran
Liczba stron: 470

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger