Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

piątek, 4 maja 2018

"Kłamstwo" Care Santos

Szesnastoletnia Xenia, jest wzorową uczennicą, marzącą o studiowaniu medycyny. Jedynym jej problem są nadopiekuńczy rodzice. Pewnego dnia życie nastolatki się zmienia. Poznaje na forum czytelniczym chłopaka, w którym szybko się zakochuje. Jednak, kiedy Xenia chce przenieść ich znajomość do "realu" - on jej odmawia. Dziewczyna na własną rękę chce odnaleźć chłopaka z Internetu. Okazuje się wkrótce, że ten okłamał ją w wielu istotnych sprawach. Zraniona dziewczyna postanawia o nim zapomnieć, ale jakiś czas później dostaje tajemniczą przesyłkę... z więzienia. Kim tak naprawdę jest tajemniczy chłopak z Internetu? 

W "Kłamstwie" znajomość pomiędzy Xenią, a tajemniczym chłopakiem rozwija się według mnie zdecydowanie za szybko. W powieści jest poruszanych parę ważnych tematów takich jak poznawanie ludzi przez Internet i zagrożenia z tym związane. Autorka pokazuje nam również historię chłopca odrzuconego przez rodziców, który doświadczył głodu, a opiekował się nim niewiele starszy od niego chłopak. Te wątki nie są zbyt bardzo rozbudowane, ale jednak istotne dla fabuły, niosące ze sobą parę przemyśleń.
"Kłamstwo" to idealna powieść dla nastolatków. Z czystym sumieniem można polecić ją młodszym czytelnikom, ale i tym starszym również. Nie znajdziecie tu wulgaryzmów. Sama historia stworzona przez autorkę jest lekka i przyjemna, a jeśli dodać do tego niewielką objętość to zapewniam Wam, że dosłownie ją pochłoniecie w godzinę czy dwie. To historia o dorastaniu, przyjaźni, lojalności i braterstwie. 

Oryginalny tytuł: Mentira
Wydawnictwo: Akapit Press
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Data wydania: październik 2017 rok 
Liczba stron: 200

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger