Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

piątek, 25 maja 2018

"Lick. Stage Dive" Kylie Scott

Evelyn wraz z przyjaciółką przyjechała do Vegas, aby uczcić swoje dwudzieste pierwsze urodziny. W planach miała dobrą zabawę oraz odrobinę szaleństwa. Jednak, kiedy rano budzi się z gigantycznym kacem, rozmytymi wspomnieniami, obok przystojnego, wytatuowanego mężczyzny zdaje sobie sprawę, że nieco przesadziła. A może nawet bardziej niż nieco. Na palcu dostrzega pierścionek z ogromnym diamentem, a nieznajomy mężczyzna uświadamia jej, że wyszła za mąż... za niego. Do Evelyn początkowo nie dociera ta informacja. Nic nie pamięta, a poza tym małżeństwo nie istniało w jej obecnych planach. Kobieta od razu ma w planach rozwód. Jednak, kiedy wraca do domu jej życie już nie będzie tak poukładane jak wcześniej. Jej każdy krok śledzą paparazzi. Okazuje się, że jej mężem jest popularny gitarzysta zespołu Stage Dive - David Ferris. Mężczyzna proponuje kobiecie, aby ta na czas szumu wokół niej spędziła z nim parę dni. 

Czy ślub pod wpływem chwili był dobrą decyzją? W jakim kierunku potoczy się relacja pomiędzy David'em i Evelyn ?

Rzadko zdarza mi się, aby moje serce od razu zabiło dla jakiekolwiek męskiej postaci. Davida pokochałam od pierwszych stron. Właściwie wtedy, kiedy dotarło do niego, że Evelyn nic nie pamięta. Był zawiedziony i wkurzony, widać było, że mu na niej zależało. Może Wam się wydawać, że to przecież nie ma sensu, znają się przecież tak krótko, ale dalej jest wyjaśnione dlaczego poczuł się zraniony. Poza tym autorka nie wprowadza tu wątek miłości od pierwszego wejrzenia. Ta miłość pomiędzy bohaterami rozkwita powoli, dojrzewa i nabiera dla nich coraz większego znaczenia. Zanim do tego dojdą jeszcze parę przeszkód przyjdzie im przeskoczyć. Evelyn i David obydwoje zmierzają się z czymś, co jest dla nich trudne. David z brakiem zaufania, bo kiedyś już został zdradzony, a Evelyn spełniając marzenia rodziców, które nie do końca dają jej satysfakcję. Więc ich znajomość też w jakiś sposób zmienia ich dotychczasowy światopogląd.

David to facet ideał - wrażliwy, czuły, opiekuńczy, a do tego przystojny. Ale... wiadomo przecież, że ideałów nie ma, prawda? Jeśli jesteście ciekawi, co mam na myśli to sięgnijcie po "Lick. Stage Dive". Tak czy siak jestem pewna, że pokochacie tego gitarzystę.
Jeśli chodzi o postać Evelyn to uważam, że ona nie wybija się na tle innych kobiecych postaci. Jest nieśmiała, wrażliwa, a do tego cierpliwa. Brakuje jej pazura, ale ten brak wcale nie czyni ją mniej wyjątkową. Nie da się jej nie lubić - to fakt, ale też nie da się jej na długo zapamiętać. Ja tę część po prostu pochłonęłam. Kiedy już zaczęłam czytać to koniecznie chciałam skończyć. Dlatego niedługo potem sięgnęłam po kolejną część - recenzja jej już niebawem.
Co jeszcze mogłabym powiedzieć o "Lick. Stage Dive" ? Jest to zabawna historia, w której nie zabraknie powodów do uśmiechu. Lekko skomplikowana, co sprawia, że potrafi rozdzierać serce, ale również je rozgrzewać. Sceny seksu są napisane ze smakiem i subtelne - pobudzają wyobraźnię. Książka faktycznie mało realnie się zaczyna, ale czy niektóre filmy romantyczne też takie nie są? 
"Lick" to lekka i przyjemna książka, w sam raz na odprężenie. Szczególnie polecam ją niepoprawnym romantykom, którzy tak jak ja lubią podczas czytania pomarzyć. 

Oryginalny tytuł: Lick. Stage Dive
Cykl: Stage Dive (tom 1)
Wydawnictwo: Editio Red
Tłumaczenie: Marcin Kuchciński
Data wydania: maj 2018 rok
Liczba stron: 272

Książka do kupienia na stronie internetowej Wydawnictwa Editio, pod linkiem:
https://editio.pl/ksiazki/lick-stage-dive-kylie-scott,lickd1.htm#format/d - darmowa wysyłka pocztą polską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger