Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

niedziela, 3 czerwca 2018

"Żona na pełen etat" Agata Przybyłek

Zuzanna i Ludwik to młode małżeństwo po przejściach. Dla ich związku nadeszły w końcu lepsze czasy, a i oni sami zrozumieli, co jest najważniejsze. Zaczęli spędzać ze sobą więcej czasu, poświęcać go na szczere rozmowy oraz wzajemną troskę i uczucia. Wydawać by się mogło, że czarne chmury, które nad nimi wisiały już dawno odpłynęły w dal, a jedyne czego im brakuje to kolejne dziecko. Dlatego postanawiają się o nie postarać. Jednak wcale nie jest to takie łatwe, kiedy domownicy, co rusz czegoś od nich chcą, a sąsiedzi mają problemy, które nie mogą czekać - jak na przykład dziwne urządzenie o nazwie mikrofalówka. Jednak to nie jedyny problem Zuzanny. Kobieta musi zmierzyć się z falą plotek, które powodują komplikacje w jej życiu rodzinnym i zawodowym. 

Czy Zuza i Ludwik w końcu spłodzą upragnione dziecko? W jaki sposób kobieta poradzi sobie z oszczerstwami mieszkańców Jaszczurek ?

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam, że są kolejne części, ale szczerze mówiąc podczas czytania niespecjalnie mi ten brak znajomości przeszkadzał. Już od pierwszych stron domyślałam się, że w życiu Zuzy i Ludwika musiało wydarzyć się wiele nieciekawych wydarzeń skoro teraz postanowili starać się by było w miarę sielankowo. 
Autorka ukazuje nam jak wyglądają realia życia na wsi, gdzie praktycznie brak jest prywatności, a ludzie chcąc zabić nudę żyjąc życiem innym. Stara się też pokazać życie od strony rodzinnej, gdzie rutyna, obowiązki i codzienność często krzyżują nam plany i nie zawsze zrealizowanie ich wydaje się być takie łatwe.
Agata Przybyłek z pewnością potrafi tworzyć zabawne historie. To nie pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki. W "Żonie na pełen etat" nie raz wybuchałam śmiechem czy uśmiechałam się pod nosem. Codzienność tu opisana jest niekiedy wesoła, nawet jeśli nie wszystkie sytuacje w życiu bohaterów są do śmiechu - a z pewnością nie dla nich. Styl pisania autorki cechuje się nie tylko humorem, ale również lekkością, co powoduje, że przez większość powieści płyniemy wraz z nurtem. Jednak nie jest to książka bez wad. Dominuje w niej nuda. Brakowało mi tu akcji, niekiedy autorka zbyt często rozwlekała nieciekawe dla mnie momenty. Miałam wrażenie, że niektóre sceny przedstawione w książce są tzw. zapychaczami. Myślę, że o wiele lepiej by było gdyby autorka ciut skróciła tę historię. Jednak jestem pewna, że znajdzie ona swoich miłośników. Mnie nie porwała, ale poza nudnymi momentami świetnie się przy niej bawiłam. Z pewnością nie raz sięgnę po książki tej autorki, bo cenię ją za poczucie humoru, które potrafi umiejętnie wprowadzić w codzienne życie. 

Cykl: Takie rzeczy tylko  mężem (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: luty 2018 rok
Liczba stron: 416

Książka do kupienia w Księgarni Internetowej Livro.pl, pod linkiem:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger