Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

piątek, 17 sierpnia 2018

"Poświęcenie" Adriana Locke

"Gdy zostajesz sam, a twój świat rozpada się na kawałki, zaczynasz walczyć. 
Walczyć o życie.
Walczyć o przetrwanie.
Walczyć, by bronić tego, co ci zostało."

Julia dwa lata wcześniej straciła ukochanego mężczyznę - swojego męża. Na jej barkach pozostało wychowywanie pięcioletniej córki Everleigh. Kobieta ledwo wiąże koniec z końcem. Chociaż pracuje ciężko, ma dwie prace, to z ledwością stać ją na opłacenie rachunków, a o przyjemnościach może zapomnieć. Życie samotnej matki nie jest łatwe, ale ciężar z jej barków stara się zdjąć szwagier, Crew - brat jej męża. Jednak jego pomoc to ostatnie czego Julia pragnie. Uważa, że Crew jest lekkomyślny i egoistyczny oraz, że prędzej czy później zniknie z życia jej córki, którego ona kocha. Złamie jej serce tak jak jej kilka lat wcześniej, a na to jako matka nie może pozwolić. Poza tym to jego obwinia o śmierć ukochanego. Jednak, kiedy życie ponownie rzuca im kłody pod nogi, obydwoje będą zmuszeni poświęcić się dla bliskiej sobie osoby. Czy to ich zbliży? 

W przeciwieństwo do innych czytelników, ta książka nie poturbowała mojego serca w jakiś szczególny sposób. Moja dusza, moje serce nie zostało rozwalone na wiele kawałków. 

Jednak "Poświęcenie" mnie wzruszyło swoją piękną historią i przesłaniem. Tym bólem, cierpieniem oraz walką, która dosłownie wyziera ze stron tej książki. Tak, ta historia jest nieco przewidywalna, ale czy to ważne? Mnie zachwyciło to jak autorka pokazała nam jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla bliskiej osoby. Jak pomimo przeciwności losu, zła, które nas zewsząd otacza, tych przeklętych kłód rzucanych pod nogami, ludzie wciąż mają siłę stać i walczyć, bo kochają, a miłość w ostatecznym rozrachunku okazuje się być o wiele silniejsza. Ta historia, ci bohaterowie wydają się być boleśnie realni. Bo autorka niczego tu nie upiększa, nadaje życiu brzydotę, ale również piękno, któremu trzeba samemu dotrzeć. Również bohaterowie nie są idealni, ale to, co czują udzielało się również mi. 
Julia zaimponowała mi swoją siłą, a Crew siłą i oddaniem. Obydwoje musieli coś poświęcić i zrobili to bez zastanowienia.

"Poświęcenie" to historia również o miłości, o tym jak ważni są ludzie, którzy nas otaczają. To historia, w której nie braknie bólu, poczucia winy i frustracji na to jak niesprawiedliwe jest życie. Jednak pomimo tego, nadzieja wychyla się nieśmiało, a przez ten mrok przebija się również radość. Książkę wręcz pochłonęłam, ale to za sprawą fabuły i stylu pisania autorki, który urzeka i sprawia, że przez książkę się płynie. Nie wywołała we mnie takiego wybuchu uczuć jak u innych, ale z pewnością jest to powieść, która pozostanie jedną z moich ulubionych, które na długo pozostają w sercu. 

Książka do kupienia na stronie Księgarni Internetowej Livro.pl, pod linkiem:
https://livro.pl/poswiecenie-locke-adriana-sku1203809283.html

Oryginalny tytuł: Sacrifice
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Tłumaczenie: Klaudia Wyrwińska
Data wydania: lipiec 2018 rok
Liczba stron: 

12 komentarzy:

 1. O, ciekawa pozycja. Taką tematykę lubię, więc chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę fabułą podobna do "Consolation Duet" Corinne Michaels :)

   Usuń
 2. U mnie również nie wywołała wielkich i pompatycznych emocji, ale spodobała mi się ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie wiem czy ta książka nie wywołała we mnie takich uczuć, bo zaczęłam ją czytać po męczącym dniu. Jednak sama historia i bohaterowie mi się spodobali. Nie jest to jedna z najlepszych książek jakie w tym roku przeczytałam, ale pozostanie jedną z moich ulubionych :)

   Usuń
 3. Chciałabym przeczytać i sprawdzić, jak ja ją odbiorę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będziesz miała taką okazję :D Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Sama jestem ciekawa jakie wrażenie na mnie wywrze...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce :) zapiszę tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam chrapkę na tę książkę jak tylko ją zobaczyłam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana! Organizuję Book Tour z tą książką, więc śmiało się zgłaszaj <3

   Usuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger