Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

czwartek, 23 sierpnia 2018

"Everlife. Wieczne życie" Gena Showalter

"Choć spadnie ciemność, Światło nigdy nie zgaśnie. Choć upadać będziemy, jeden po drugim, razem powstaniemy. 
Jeden organizm. Jedno serce. Jeden cel. 
Jedna wieczność".

W świecie siedemnastoletniej Ten, przed osiągnięciem pełnoletności musisz zdecydować do jakiej frakcji chcesz należeć. Są dwie - Trójka i Miriada. Obie zaciekle walczą o duszę Niezwerbowanych. Na ich celownik trafia dziewczyna. Musiała przejść długą drogę, aby podjąć właściwą decyzję. 
Kiedy Ten zakończyła swoje Pierwsze Życie i rozpoczęła Wieczne, postanowiła wstąpić do Trójki. Po wielu przeszkodach, Ten i Killian Flynn, nadal są razem. Jednak ich związek naraża innych na niebezpieczeństwo. Ten jest trojkańskim Przewodnikiem, a on miradzkim Robotnikiem. Teoretycznie jest jej wrogiem, powinna go zabić. Zamiast tego poślubia go, mając nadzieję, że to zaprowadzi pokój pomiędzy obiema frakcjami. Nie przewidują jednak, że ta decyzja jeszcze bardziej namiesza i spowoduje jeszcze więcej zagrożeń. Jaki będzie finał tej historii?

Po tak długiej przerwie od tej serii, połowa moich wspomnień o niej już się zatarła, ale na szczęście nie wszystkie, bo inaczej miałabym problem z wciągnięciem się w akcje. Okazało się, że co ważniejsze wydarzenia zapamiętałam dosyć dobrze, ale uważam, że nie powinno być tak długiej przerwy pomiędzy kolejnymi częściami. 

Jednak wracając do książki. 

Autorka ponownie wrzuca nas od razu w kontynuację poprzedniej części. Stopniowo rozpędza akcję, im dalej wgłębiałam się w książkę, tym bardziej byłam ciekawa, co będzie dalej. Często zaczynam czytać dopiero wieczorem i jeśli książka jest ciekawa, to zdarza się, że kontynuuję jej czytanie po nocy. Tak było również i w tym przypadku, ale nie miałam też problemu, aby odłożyć tę powieść i pójść spać.

Gena Showalter ponownie miesza w życiu głównych bohaterów. W trzeciej części nie zabraknie niebezpieczeństwa, zdrady oraz trudnych decyzji, przed którymi stanie Ten. Czy będą słuszne? Moim zdaniem i tak i nie. Siedemnaście  lat to taki wiek, kiedy wkraczamy dopiero w dorosłość, ale nadal jesteśmy też dziećmi. Wiele zachowań głównej bohaterki było dojrzałych, ale niektóre też lekkomyślne. Jednak wiecie co? Te dojrzałe przeważały, a ja podziwiałam Ten za jej gotowość do poświęceń, za jej walkę ze złem, aby dobro mogło zwyciężyć. 

"Everlife. Wieczne życie" to zwieńczenie trylogii, która wciągnęła mnie w swój oryginalny świat. Tak jak poprzednie części, "Everlife" również ma swoje słabsze i lepsze momenty. Akcja to raz zanudzała, by za chwilę zaskoczyć swoją dynamiką. Różnie tu z nią było, ale pomimo tego ta powieść mnie wciągnęła. Zabrakło mi momentu zaskoczenia i również takiego, który by mnie oczarował. 
Autorka w swojej powieści porusza takie kwestie jak miłość, poświęcenie oraz wybaczanie, które jest niekiedy sztuką. Zwraca też uwagę na fakt, że to od nas zależy, co wybierzemy, kim się staniemy i jaką drogą podążymy. Zawsze mamy wybór. 

"Everlife" to lekka i przyjemna młodzieżówka. Oprócz oryginalnej fabuły, nie  wyróżnia się niczym wyjątkowym, ale nada się w sam raz, kiedy zechcemy spędzić parę godzin w świetnej atmosferze. 

Oryginalny tytuł: Everlife
Cykl: Everlife (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Data wydania: lipiec 2018 rok
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka

6 komentarzy:

 1. Widziałam tę serię w kilku miejscach na instagramie. Będę o niej pamiętać, kiedy skończę serie ,,must be'', bo czasem takie proste, niezobowiązujące lektury bardzi się przydają :D
  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam pierwszego i drugiego tomu, bo jakoś nie ciągnie mnie do tej serii :/

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś sięgnę po tę trylogię :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger