Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

"Uczucia. Dziecinne opowieści o tym, co najważniejsze" Janusz Leon Wiśniewski

"Tęsknota wcale nie jest smutna, kiedy tęskni się razem".

Janusz Leon Wiśniewski wprowadza w nas świat małego chłopca, który jest obserwatorem i narratorem pewnych zdarzeń. Jak wrażliwe dziecko spostrzega dane uczucia? Wstyd, zazdrość czy zemstę? Czym jest dla niego ciekawość i dlaczego jest taka ważna? Dlaczego szczęście smakuje jak pomarańcza? To nie jest książka,w której jest przedstawione jak dziecko odczuwa dane uczucia. To jest książka, w której autor stara się pokazać jak mały człowiek je spostrzega. I chociaż myślenie dziecka jest nieco naiwne i proste, to wiecie co? Chłopiec pokazuje, że pomimo tego, dzieci są mądrymi i wytrwałymi obserwatorami. Kiedy my dorośli wszystko utrudniamy, rozkładamy na wiele części, mali ludzie widzą wszystko takim jakie jest. 

Obawiałam się trochę, że ta książka nie będzie napisana w typowo dziecięcy sposób, ale się myliłam. Janusz Leon Wiśniewski idealnie wczuł się w psychikę małego odkrywcy. Książka jest napisana w lekki, przyjemny i oczywiście dziecinny sposób. Jest ciepła, urocza, a prostota w niej zawarta zachwyca. Ta krótka powieść sprawia, że nawet dorosły czytelnik jest w stanie się w nią wczuć.
"Uczucia" to idealna książka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Oprócz tego zachwyca czytelnika swoim wnętrzem: piękne ilustracje, wykonane w oryginalny sposób, które idealnie obrazują umysł małego odkrywcy. Zapewniam Was, że "Uczucia" znajdzie swoich fanów, a przy tym zachwyci i wzruszy. 

Książka do kupienia na stronie Księgarni Internetowej Czytam.pl, pod linkiem:
https://czytam.pl/k,ks_734484,Uczucia-Wisniewski-Janusz-Leon.html

Wydawnictwo: Tadam
Data wydania: maj 2018 rok 
Liczba stron: 44
Oprawa: twarda

1 komentarz:

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger