Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

"Wierna Tobie" Becky Wade

Nora Bradfort, to kobieta po przejściach, która leczy złamane serce. Nieudany związek sprawił, że zamknęła się w sobie i w stu procentach skupiła się na swojej pasji, jaką jest genealogia i historia. Poza tym prowadzi miasteczko, które jest tłumnie odwiedzane przez turystów, ze względu na swoją wyjątkowość. Nora całą siebie poświęca na pomoc innym i rozwijanie osady historycznej. Myślała, że to jej wystarczy do szczęścia, do czasu... Kiedy poznaje Johna Lawsona, byłego komandosa marynarki wojennej, uświadamia sobie, że do tej pory tylko egzystowała. Mężczyzna zjawia się u niej, bo pragnie odnaleźć swoją biologiczną matkę. Jest to o tyle dla niego ważne, bo po postawionej mu diagnozie, pragnie uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. John i Nora spędzają ze sobą wiele czasu, co stopniowo zbliża ich do siebie. 

Nora to kobieta o niskim poczuciu wartości, która ukrywała się pod ubiorem szarej myszki. Przez co, na pierwszy rzut oka jej postać wydaje się być niepozorna. Jednak z czasem poznajemy lepiej jej charakter, który odsłania przed nami kobietę o wielkim sercu, dużej wrażliwości na świat, ale również samotnej. Wczuwała się w książkowy świat, seriali i filmów, bo one nieco powstrzymywały chwile, kiedy czuła się sama. 
John jest z kolei facetem, który się nie cacka ze sobą i szybko przechodzi do konkretów. Już od pierwszych stron książki można zauważyć, że to człowiek, który nie siedzi bezczynnie, tylko działa. Pomimo druzgocącej wiadomości nie załamuje się, a moim zdaniem niewielu ludzi wykazałoby się taką wolą walki jak John. 

W książce nie zabraknie niespodziewanych zwrotów akcji, bolesnej przyszłości i odkryć, które postawią świat bohaterów do góry nogami. "Wierna Tobie" będzie obfitowała w walkę pomiędzy sercem, a rozumem. Autorka stworzyła książkę, w której fabuła jest interesująca, posiada tajemnice oraz bohaterów, którzy są świetnie wykreowani. Mają swoje wady i zalety, nie są idealni, nie zawsze kierują się rozumem, lecz uczuciami, co również jest piękne. Nie zabraknie tu również humoru, przyjaźni i siostrzanej miłości. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to sposób w jaki została napisana książka. Początek był obiecujący. Lekki i przyjemny styl pisania autorki mnie zaciekawił, ale później ta powieść zaczęła mnie coraz bardziej nudzić, przez co dłużyła mi się. Myślę, że gdyby ta historia nie była tak rozwlekana, to od początku do końca przypadłaby mi do gustu. Parę stron mniej i "Wierna Tobie" zaliczyłaby u mnie wysokie noty. 

Oryginalny tytuł: True to You
Cykl: Przypadki sióstr Bradford (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
Tłumaczenie: Joanna Żelazny 
Data wydania: sierpień 2018 rok
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka

8 komentarzy:

 1. Być może uda się przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko, mam tyle książek do przeczytania XD. Powiem ci szczerze, chciałabym przeczytać i te, ale kiedy to sie stanie, to ja nie wiem.
  pozdrawiam
  polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja postanowiłam przeczytać 1-2 książki miesięcznie, które długi czas są na stosiku hańby :D

   Usuń
 3. Podoba mi się fabuła :D Kiedyś sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger