Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

poniedziałek, 29 października 2018

"Więcej niż my" Jay McLean

To miał być wyjątkowy dzień. Mikayla szykowała się na Bal Szkolny, na który wybierała się ze swoim chłopakiem James'em. Kiedy dziewczyna żegnała się ze swoją rodziną, nie przepuszczała, że to, co w najbliższym czasie się wydarzy, obróci jej życie w zgliszcza, a ona straci wszystkich, których kocha. W jedną noc, która zmieni wszystko. Jednak los, albo przypadek, sprawia, że świadkiem tych przykrych sytuacji, jest nieznajomy o imieniu Jake. Staje się dla niej podporą, domem i jedyną osobą, na którą może liczyć. Nowa znajomość staje się dla nich wstępem do czegoś wyjątkowego. Jake od pierwszego spotkania z dziewczyną wie jedno: nie pozwoli jej tak łatwo odejść. Czy w obliczu dramatu, Mikayla odnajdzie szczęście?

"Więcej niż my", to książka, którą bardzo chciałam przeczytać. Czy bestseller od Wydawnictwa Kobiecego jest warta sięgnięcia? O tym poniżej, ja mogę Wam zdradzić, że z pewnością nie żałuję przeczytania tej młodzieżówki, którą uważam za jedną z lepszych.

Jay McLean wykreowała ciekawe i wyraziste postacie, których nie da się nie darzyć sympatią. Obydwoje są inteligentni, zabawni, a iskier pomiędzy nimi nie sposób było przegapić. Autorka idealnie rozwinęła ich znajomość, w taki uroczy, subtelny sposób, który sprawia, że to co dzieje się pomiędzy nimi, wywołuje uśmiech na twarzy. Jake jest dla Mikayli lekarstwem: uśmierza jej ból, otacza ją opieką i na każdym kroku pokazuje, że nie jest pozostawiona samej sobie. Przyznam szczerze, że dziewczyna szybko się pozbierała, co moim zdaniem wyszło trochę sztucznie, ale uważam, że  nie odbiera to uroku tej powieści.
Jake  jest troskliwy, czuły i wyrozumiały, ale też za bardzo wybuchowy, co momentami mnie denerwowało, bo zachowywał się niekiedy absurdalnie i ranił tym Mikaylę. Miałam ochotę nim potrząsnąć. Pomimo tego i tak jego postać darzę dużą sympatią.
Jednak nie tylko główni bohaterowie są warci uwagi. Rodzice Jake'a i jego przyjaciele również. Nie miałam wrażenia, że są potraktowani jako tło. Do fabuły wnosili wiele dobra i ludzkiej życzliwości, za co ich pokochałam. Trochę dziwnym może wydawać się fakt, że tak szybko przyjęli do swojego grona Mikaylę, że zastąpili jej bliskich i dali jej dach nad głową, ale chcę wierzyć, że tacy ludzie naprawdę istnieją.

"Więcej niż my" to urocza, zabawna i momentami wzruszająca historia. Nie powoduje ogromu uczuć, ale nie mogę też powiedzieć, że podczas czytania tej powieści nic nie czułam, bo tak nie jest. Historia wypada trochę nierealnie, ale pomimo tego ma w sobie dużo uroku. Jeśli szukacie, przyjemnej, lekkiej i romantycznej powieści, w której nie brak odrobiny ludzkich dramatów, to propozycja od Wydawnictwa Kobiecego będzie w sam raz. Pomimo swojej przewidywalności, ta książka potrafi chwycić za serce. 


Oryginalny tytuł: More Than This
Cykl: Więcej (tom 1)
Wydawnictwo: Kobiece
Tłumaczenie: Maria Smulewska - Dziadosz
Data wydania: październik 2018 rok
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

7 komentarzy:

 1. Skoro chwyta za serce, to jestem na tak. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście uwielbiam takie nierealne historie więc jestem na tak!
  Pozdrawiam <3
  https://bookcaselover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Relacje zdają się poprowadzonw dobrze, co nie zawsze wychodzi w młodzieżówkich, ale ta sztuczność trochę mnie znięchęca. Chyba wolę inny typ w tym gatunku :)

  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie lekkie romantyczne powieści. :) chętnie poświęcę jej wieczor!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem wielką fanką literetury kobiecej, ale może sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba już jestem za stara na takie powieści. Ale brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger