Polecany post

"Żona nazisty" Edith Hahn

piątek, 9 listopada 2018

"Układ" Elle Kennedy

Hannah Wells ma problem: jest nieśmiała i trudno jej nawiązać relacje z facetami. Kiedy poznaje chłopaka, który wzbudza jej zainteresowanie, on nawet nie zauważa istnienia dziewczyny. Jak w takiej sytuacji postawić pierwszy krok, aby dostrzegł jej obecność? Czy jest na to sposób?


Garret Graham to szkolna gwiazda sportowa. Chłopak marzy o karierze hokejowej i to jej poświęca cały swój czas. Nie w głowie mu stałe związki, które mogłyby go rozpraszać od wyznaczonego sobie celu. Jednak na swojej drodze napotyka przeszkodę: jego średnia ocen gwałtownie spada, a jego dalsza gra, stoi pod wielkim znakiem zapytania. 

Chłopak proponuje Hannah Wells, szkolnej kujonce, pewien układ. W zamian za korepetycje, Garret pomoże jej zdobyć chłopaka, w którym ta się podkochuje. Proponuje jej bycie razem na niby, aby wzbudzić w nim zazdrość. Jednak im więcej czasu spędzają wspólnie, tym bardziej ich relacja ulega zmianie. Chłopak uświadamia sobie, że już nie chce udawać. Niepozorna Hannah Wells, znaczy dla niego więcej niż mógłby przypuszczać.


Zawsze gdzieś w tyle głowy miałam, że koniecznie muszę zapoznać się z serią Off - Campus. Polecali mi ją znajomi, często widziałam ją na profilu innych bookstagramiczów. Książki Elle Kennedy chodziły za mną dłuższy czas. W końcu nadarzyła się okazja, abym i ja mogła się z nimi zapoznać i zrozumieć o co jest tak wielkie halo i fala zachwytów. Oczywiście zaczęłam od pierwszej części.Hannah to na pierwszy rzut oka, niepozorna dziewczyna: nieśmiała, spokojna i wrażliwa. Typ cichej myszki, ale tylko z pozoru. Nie brakowało jej ciętego języka, potrafiła postawić na swoim i w każdej sytuacji była szczerza. Garreta miała za pewnego siebie gwiazdora, który uważa, że cały szkolny pół świadek powinien padać mu do nóg, a tym bardziej atrakcyjne laski. Jednak z czasem okazuje się, że chłopak jest kimś więcej i ukrywa prawdziwego siebie, bo woli myśleć, aby ludzie mieli go za głupiego mięczaka. Owszem, Garret jest pewny siebie i arogancki, ale jest też troskliwy, opiekuńczy i kocha to co lubi. Walczy o siebie, o swoją przyszłość, nawet jeśli są ludzie, którzy próbują narzucić mu własną wolę. 

Relacja pomiędzy Garretem i Hannah, rozwija się subtelnie, bardzo naturalnie. Chłopak pomaga jej otworzyć się na świat, wyprowadza ją z jej strefy komfortu, ale robi to na tyle, aby ona czuła się z nim bezpiecznie. Tym bardziej, że to uczucie, jakim jest bezpieczeństwo, jest dla niej luksusem, po tym, co przeżyła. 


"Układ" to historia o tym, by nie oceniać innych powierzchownie, bo przy bliższym spotkaniu, mogą się okazać być wartościowi. Nie zabraknie tu słownych przepychanek, które nie raz sprawiają, że można parsknąć śmiechem. Elle Kennedy stworzyła lekką, uroczą młodzieżówkę o dorastaniu, przyjaźni, miłości i lojalności. Jeśli lubicie klimatyczne, powodujące o szybsze bicia serca historie, bohaterów, pomiędzy którymi chemia aż kipi, to "Układ" sprawdzi się idealnie. Książka do kupienia na stronie Księgarni Internetowej Czytam.pl, pod linkiem:
https://czytam.pl/k,ks_500669,Uklad-Kennedy-Elle.html

Oryginalny tytuł: The Deal 
Cykl: Of-Campuss (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Anna Mackiewicz
Data wydania: luty 2016 rok
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, a zapowiada się bardzo ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam słowne przepychanki :) będę musiała przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu próbowałam czytać tę książkę ,ale jakoś mi nie podeszła. Mimo wszystko, chyba dam jej jeszcze jedną szansę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko pierwszą część i bardzo mi się podobała, może kiedyś trafią mi w ręce kolejne części :)
  Grovebooks

  OdpowiedzUsuń
 5. Cała ta seria książek bardzo mi się podobała! :D Miło sobie przypomnieć o Kennedy, może kiedyś przeczytam któryś z tomów jeszcze raz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Seria off-campus to jedna z moich ukochanych serii! Najbardziej polubiłam chyba "Podbój", ale każda część ma w sobie coś cudownego. Mam nadzieję, że pojawią się niedługo u nas książki ze spin-offu tej serii, bo bardzo chciałabym wrócić do tego świata :D

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger