Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

niedziela, 27 stycznia 2019

"Elementals. Krew Hydry" Michelle Madow

Nicole, Blake, Chris, Kate oraz Danielle, to nastolatkowie, którzy zostali obdarzeni mocą żywiołów, a razem tworzą Elementals, grupę, która walczy z mitycznymi stworami, przenikającymi do świata ludzi z powodu osłabionego portalu do Kerberosu. Władcy Żywiołów muszą zmierzyć się z nowym zadaniem. Aby naprawić portal, muszą zdobyć do tego odpowiednie składniki. W tym celu wybierają się w niebezpieczną podróż na greckie wyspy ze starych mitów, które zostały ukryte przed ludzkim okiem . Podróżując śladem Odyseusza, muszą zdobyć nasiona lotosu, mleko od świętych krów oraz krew hydry. 
Czy nastolatkom uda się wypełnić tak trudną misję?

Druga część pod względem wydarzeń jest o wiele lepsza niż jej poprzedniczka. Moim zdaniem jest bardziej dynamiczna, ale może tak mi się wydaje, bo trochę czasu minęło, od kiedy przeczytałam "Proroctwo Cieni". 
Nie zabraknie tu niebezpieczeństwa, wielu komplikacji i rozterek. Poznamy nowe osoby, które urozmaicą fabułę. Nicole będzie musiała zmierzyć się z bolesną prawdą, że nie zawsze można dotrzymać złożonych obietnic, że nie zawsze każdego można uratować, bo życie pisze niespodziewany bieg wydarzeń, gdzie nie dostajemy drugiej szansy. Oprócz poszukiwań, obok toczy się normalne życie nastolatków. Nicole trzyma na dystans Blake'a, bo ten niedawno zerwał z Danielle, a ona nie chce powodować spięć w grupie, tym bardziej, że cała piątka jest silniejsza razem niż oddzielnie. Drugi powód to zdolności, które ukrywa przed innymi. Gdyby zdecydowała się z nim być musiałaby powiedzieć mu, że jej moc nie tylko uzdrawia, ale również zabija. Nie chciała by zaczął postrzegać ją jako kogoś złego. 
W tej części bardzo zaskoczyła mnie postać Danielle, która okazała się być trochę inna. Wbrew pozorom, pomimo swojej chłodnej postawy, nigdy nie kierowała się egoizmem. Potrafiła przełożyć rzeczy błahe, w tym swoje uczucia, nad tym, co było o wiele ważniejsze. Jeśli chodzi o inne postacie, to szczerze mówiąc nie wyróżniają się zbytnio. Nawet postać Blake'a straciła tu na znaczeniu. 

"Elementals. Krew hydry" to literatura fantastyczna dla nastolatków i mniej wymagających czytelników jeśli chodzi o ten gatunek. Autorka posługuje się lekkim i przyjemnym stylem pisania, a jej historie czyta się dość szybko. To powieść o trudnych wyborach, która uczy nas, że życie nie raz zderzy nas ze ścianą. Mam wrażenie, że bohaterowie z każdą kolejną częścią będą dojrzewać, a z każdej przygody wynosić nowe nauki. 

Oryginalny tytuł: The Blood of the Hydra
Cykl: Elementals (tom 2)
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: sierpień 2018 rok
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger