Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

czwartek, 3 stycznia 2019

"Księga Ziemi" Jonathan Litton

"W bezkresie wszechświata, gdzieś na uboczu Drogi Mlecznej, krąży wokół zwykłej gwiazdy w średnim wieku niepozorna niebieska kulka. Wśród miliardów bilionów ciał niebieskich jest ona jedynym znanym nam miejscem, na którym istnieje życie."

"Księga Ziemi" to popularnonaukowa książka dla dzieci. A raczej księga, jeśli spojrzeć na jej  duży format. Skierowana do starszych dzieci, idealna jako pomoc przy nauce biologii, geografii czy przyrody. Ta księga jest idealna dla odkrywców, którzy wciąż poszukują wiele odpowiedzi na swoje pytania. "Księga Ziemi" odkrywa tajemnice naszej planety. Dowiemy się z niej jak troszczyć się o nasze miejsce na ziemi, z czego jest zbudowana, jakie procesy w niej zachodzą oraz jakie życie się na niej toczy. Przyjrzymy się ekosystemowi w różnych częściach świata, pustyniom, lasom deszczowym czy oceanom. Oprócz tego poznamy cuda świata takie jak Koloseum czy Wielki Mur Chiński, ale nie tylko. 

Co najważniejsze zwraca uwagę na fakt, jak bardzo od nas samych, zależy los naszej planety i ludzkości. Jak zadbać o Ziemię, aby służyła nam jak najdłużej? Dlaczego tak ważne jest ograniczenie odpadów i segregacja śmieci? 

Książka oprócz swojej wielkości, zachwyca również pięknymi, barwnymi ilustracjami. Autor nie zasypuje w niej ogromem informacjami, tylko tym, co najważniejsze. Krótko i zwięźle, co sprawia, że wiedzę jest o wiele łatwiej przyswoić. Książka jest podzielona na cztery działy. Jedyne do czego można by się przyczepić, to do zbyt małej czcionki, która trochę jest męcząca i myślę, że młodszego czytelnika może zniechęcić. 

"Księga Ziemi" to pouczająca książka, która pozwala lepiej przyswoić wiedzę. W sam raz dla młodszych czytelników, którzy uwielbiają wszelakie podróże. Z pewnością odnajdą tu wiele odpowiedzi, na zadawane przez siebie pytania. 

Książka do kupienia w Księgarni Czytam.pl, pod linkiem:
https://czytam.pl/k,ks_750423,Ksiega-Ziemi-Litton-Jonathan.html

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2018 rok
Liczba stron: 64
Oprawa: twarda

2 komentarze:

 1. Wiem komu kupię ją na prezent. Dla córki mojej przyjaciółki byłaby w sam raz!

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się świetną pozycją, bardzo doceniam takie skierowane do młodszych. Podsunę ją bratu :)

  mrs-cholera.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger