Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

sobota, 26 stycznia 2019

"Powiedz, że zostaniesz" Corinne Michaels

To miał być dzień jak każdy inny. Presley skończyła pracę w cukierence i wracała do domu. Do pięknego szeregowca, w którym wiodła szczęśliwe życie ze swoją rodziną: ukochanym mężem i dwójką cudownych dzieci. Wiodła życie, na które inni patrzyli z zazdrością. Mąż ją ubóstwiał, a do tego zawsze mogła na niego liczyć. Jednak to co wydarza się po tym, gdy przekracza próg swojego domu, sprawia, że przestaje w to wierzyć. W jednej chwili jej szczęśliwe i poukładane życie obraca się w gruzy. Pozostają same zgliszcza. Todd, na którego zawsze mogła liczyć, pozostawia ją samej sobie. Presley musi zmierzyć się z samotnym macierzyństwem i problemami finansowymi, które się nawarstwiają. Długi zmuszają ją do opuszczenia domu wraz z dwójką dzieci. Nie mając gdzie się podziać, zostaje zmuszona powrócić do rodzinnego miasteczka, w Bell Buckle, które tak niegdyś chciała opuścić i nigdy do niego nie wracać. Kiedy spotyka ukochanego niegdyś chłopaka, kobieta powraca do bolesnej przeszłości. 

Corinne Michaels, to autorka, która zdążyła oczarować mnie swoją twórczością przy Consolation Duet. Chociaż "Powiedz, że zostaniesz" nie wywołała we mnie łez, jak te wcześniej wspomniane, to nie oznacza, że nie dostarczyła mi emocji. Nie było ich zbyt wiele, ale tyle, abym czytała tę książkę z zainteresowaniem. 
Autorka już od pierwszych stron zrzuca na nas emocjonalną bombę. To nie jest tak, że tu zaczynasz czytać i czekasz aż się rozkręci historia głównych bohaterów. Corinne Michaels już na samym początku nadaje tej historii dynamiki. Czytanie tej powieści zaczynałam ze ściśniętym sercem. Presley mierzy się ze stratą bliskiej osoby, z bólem i z tęsknotą, ale czuje też takie emocje jak wszechogarniająca złość na decyzję męża i na życie. Zostaje sama, praktycznie na lodzie, z dwójką dzieci i musi zostawić za sobą życie, które dotąd było jej znane, na rzecz miejsca, które wywoływało w niej wiele skrajnych emocji. Na dodatek spotyka Zacharego, swoją pierwszą miłość, którą nigdy nie przestała darzyć uczuciem. Sami więc możecie zrozumieć w jakim potrzasku była. Zachariasz wykazał się swoją opiekuńczością. Nie jest to najlepiej wykreowana męska postać, ale obdarzyłam go sympatią. Zresztą tak samo Presley, bo nie da ich się nie lubić, nawet jeśli nie do końca akceptowałam ich zachowania czy decyzje. Tak czy siak kibicowałam im, chociaż sytuacja w której obydwoje się znaleźli była skomplikowana. Najbardziej spodobało mi się to, że zawsze mogli liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół. 

"Powiedz, że zostaniesz" to historia o stracie oraz o walce z przeciwnościami losu. Jednocześnie też o nowych szansach, wybaczaniu sobie, przyjaźni i miłości. Nie brakuje tu wzruszających momentów, ale również tych zabawnych. Moim zdaniem ta książka przypadnie wielu osobom do gustu, chociaż znajdą się też tacy, którym schematyczność i mało wyraziste postacie mogą spodobać się mniej. Można było wycisnąć z tej historii więcej, ale nie żałuję spędzonego przy niej czasu. Historia Zachariasza i Presley wciągnęła mnie bez reszty.

Oryginalny tytuł: Say You'll Stacy
Cykl: Wróć do mnie (tom 1)
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: październik 2018 rok
Liczba stron: 474
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

4 komentarze:

 1. Może po twojej recenzji skuszę się na te książkę. Zapisze sobie tytuł. Pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tę książkę w w biblioteczce i Przyznaję, że mam wobec niej duże oczekiwania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę koniecznie nadrobić książki tej autorki! :D
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam ją niedawno. Jest świetna! ❤

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger