Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

wtorek, 8 stycznia 2019

"Scarlet. Saga księżycowa" Merissa Meyer

"Scarlet" to kolejna odsłona sagi księżycowej. Początkowo myślałam, że historia Cinder zakończy się na pierwszej części i szczerze? Byłam wkurzona, bo zakończenie jakie autorka wtedy zaserwowała było pełne napięcia. Druga część tej sagi opowiada historię Scalet, której babcia, z dnia na dzień zaginęła. Nikt jej nie wierzył, że ta nie odeszła dobrowolnie. Postanawia ją odszukać na własną rękę, w czym pomaga jej nowo poznany Wilk. Pomimo tego, że dziewczyna mu nie ufa, pomiędzy parą zaczyna rozkwitać uczucie. Jednocześnie Cinder ucieka z więzienia i jest zmuszona się ukrywać. Przez to Księżycowi są coraz bardziej niebezpieczni i zawzięci, aby dziewczyna wpadła ich w ręce. 
Drogi Scalet i Cinder się przecinają w najmniej spodziewanym momencie. 

"Scarlet" to udana kontynuacja. Druga część jest zaskakująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i napięcia. Chociaż początkowo czytanie tej historii było dla mnie nużące, to akcja zaczęła nabierać dynamiki w momencie, kiedy Scarlet postanawia z Wilkiem wyruszyć do Francji. Nie zabraknie tu niebezpieczeństwa. Bohaterami będą targać wątpliwości. Cinder nie będzie dopuszczać do siebie myśli o swojej prawdziwej tożsamości. Moim zdaniem uciekała nie tylko od Księżycowych, ale również od prawdy od swojej przeszłości. W pewnym momencie miałam ochotę nią potrząsnąć i powiedzieć, żeby przestała myśleć tylko o sobie, bo tu nie chodzi tylko o nią, ale o całą ludzkość. Kai z kolei wzbudzał we mnie wiele emocji, ale wynikały one z tego, że on sam czuł się rozdarty pomiędzy miłością, a odpowiedzialnością za swoje Królestwo. Czuł się zdradzony przez Cinder, a do tego stąpał po grząskim gruncie, nie wiedząc jak pogodzić wszystko razem. 
Jeśli zaś tyczy się naszej tytułowej Scarlet. to jest to uparta i pełna determinacji osóbka, która jednocześnie jest nieustraszona. Ma cięty język, wie czego chce i pomimo tego, że wychodzą na jaw nowe tajemnice jej babci, Scarlet robi wszystko, aby ją odzyskać. 
To bardzo przyjemna i wciągająca książka, która zapewnia parę relaksujących godzin. Dla mnie osobiście "Cinder" była ciekawsza, ale druga część sagi księżycowej, zapewnia podobne wrażenia. 

Oryginalny tytuł: Scarlet
Cykl: Saga Księżycowa (tom 1)
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Tłumaczenie: Magdalena Grajcar
Data wydania: marzec 2018 rok
Liczba stron: 500
Oprawa: twarda

1 komentarz:

  1. Zawsze chciałam nadrobić Sagę Księżycową.
    ~Pola z www.czytamytu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger