Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

czwartek, 17 stycznia 2019

"Słowa w ciemnym błękicie" Cath Crowley

Rachel i Henry byli udaną parą przyjaciół, chociaż ona pragnęła czegoś więcej. Dzień przed swoją wyprowadzką z miasta, zostawia mu list w jego ulubionej książce. W liście wyjawia mu swoje uczucia, mając nadzieję, że on również je odwzajemniania. Jednak Henry nigdy nie wysłał jej odpowiedzi. Kiedy po trzech latach Rachel powraca do rodzinnego miasteczka, nie jest już taka sama. Tragedia, która wydarzyła się w jej życiu, odcisnęła na niej swoje piętno. 
Dziewczyna dostaje pracę w rodzinnym antykwariacie Henrego. Obydwoje są zmuszeni spędzać ze sobą czas. Powrót do przyjaźni nie jest taki łatwy. Jednak kiedy Rachel i Henry zaczynają wymieniać ze sobą listy, ponownie zbliżają się do siebie. 

"Słowa w ciemnym błękicie" to historia o miłości, przyjaźni i żałobie. Szczerze mówiąc, a raczej pisząc, nie jest to książka, która mnie poruszyła. Fakt faktem ociera się o ważne dla nastolatków tematy i opis fabuły również jest intrygujący, ale ja czytałam tę powieść na siłę. Wiem, że są osoby, którym ona się podobała, ale ja raczej nie zaliczę się do tego grona. Styl autorki nie przypadł mi do gustu, co zaś tyczy się bohaterów nie uważam, aby wszyscy zostali dobrze wykreowani. Najbardziej drażniła mnie postać Henry'ego, który lubił cały czas dramatyzować i robić z siebie ofiarę losu. Jedyną pozytywną rzeczą, którą w nim doceniłam, była lojalność wobec przyjaciół. Postać Rachel bardziej przypadła mi do gustu. Była silna, mówiła co myśli i miała sarkastyczne poczucie humoru. Najbardziej w tej historii podobało mi się to, że bohaterowie wymieniali się tu listami, ale też to, że było dużo scen rozgrywających się w antykwariacie, wśród książek. 

W tej powieści zabrakło mi emocji i odrobiny akcji. Niektóre opisy wręcz mnie nużyły i jedyne, co chciałam, to skończyć książkę jak najszybciej. Nie chcę Was odciągać od tej historii, bo widziałam, że wielu osobom się podobała i jedyne, co mogę doradzić Wam w przypadku tej książki, to przekonanie się samemu czy "Słowa w ciemnym błękicie" trafią w Wasze gusta.

Oryginalny tytuł: Words in deep bue
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: kwiecień 2018 rok
Liczba stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

4 komentarze:

 1. Dzięki za szczerość w recenzji.Ja raczej po tę książkę, w takim razie, nie sięgnę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że zabrakło tutaj emocji. Mimo wszystko jednak dałabym jej szansę, żeby się przekonać czy mi się spodoba czy odbiorę ją podobnie do Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chętnie ją poznam, bo przyznam, ze młodzieżówka strasznie mnie pociąga - chyba jeszcze nie dorosłam do swojego wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wszystko musi się nam podobać :)
  Zapraszam na mój nowo otwarty blog trapped-in-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger