Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

piątek, 15 marca 2019

"Mia i biały lew" praca zbiorowa

Mia wraz z rodzicami i młodszym bratem, mieszka w Republice Południowej Afryki. Dziewczynka nie jest zachwycona nowym domem. Pragnie wrócić do Londynu i do wszystkiego co znała i kochała. Ma za złe rodzicom, że postanowili zamieszkać w obcym dla niej miejscu, choć jej tata uważa, że mają dużo szczęścia móc żyć w otoczeniu zwierząt. Gniewna nastolatka nie słucha się rodziców, pyskuje im, a młodszego brata traktuje w nieprzyjazny sposób. Wszystko zmienia się wraz z pojawieniem się białego lwa, który zwiastuje dla nich poprawę finansową, ale sprawia też, że dziewczynka znajduje w nim przyjaciela. Zaczyna łączyć ich niesamowita więź, która trwa przez kilka lat. Lew Charlie i Mia są nierozłączni, wspólnie spędzają mnóstwo czasu, ale im Charlie staje się większy, tym większe stanowi zagrożenie. Ojciec Mii postanawia go sprzedać, ale kiedy dziewczyna widzi na własne oczy, co dzieje się z lwami, postanawia wyruszyć w podróż, aby uratować swojego przyjaciela. Czy jej się uda?

Powieść porusza trudny temat jakim jest zabijanie afrykańskich lwów. Czy wiecie, że w Republice Południowej Afryki, zabijanych jest i to całkowicie legalnie, tysiąc tych pięknych, majestatycznych zwierząt? To sprawia, że ich populacja może drastycznie spaść. 
Jednak w dużej mierze to historia o przyjaźni i lojalności, o tym jak wiele jesteśmy poświęcić dla kogoś, kogo kochamy. Mia dzięki Białemu Lwu zmieniła swoje podejście do brata i rodziców, stała się bardziej wrażliwa na czyjąś krzywdę. Jednak dorośli również w tej powieści wyciągnęli lekcje, między innymi o tym, że kłamstwa i tajemnice dzielą rodzinę i przysparzają wielu problemów. W tej powieści moje serce zdobył brat Mii - jego dobroć i wrażliwość na krzywdę zwierząt były czymś niezwykłym dla chłopca w jego wieku.

Wydawnictwo Media Rodzina, wydało tę historię w trzech wersjach. Pierwsza "Mia i biały Lew. Album filmowy" posiada nie tylko zdjęcia z planu filmowego, ale również mini wersję tej historii, druga wersja "Mia i biały lew. Nierozłączni przyjaciele" to nieco dłuższa wersja skierowana do grupy wiekowej 8+, a "Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni" dla wieku 10+. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: luty 2019 rok

3 komentarze:

 1. Na pewno chcę ten film obejrzeć. Uwielbiam, kiedy w filmach głównymi bohaterami są zwierzęta! 😍

  Books Holic

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że jest tyle opcji do wyboru tej historii. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  P.

  www.zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger