Polecany post

"Tacet a mortuis" Amo Jones

poniedziałek, 25 marca 2019

"Serce z cierni" Bree Barton

Mia Rose miała swoje plany i marzenia: zostać Łowczynią i zapolować na Gwyrach, która zamordowała jej matkę. Jednak jej ojciec miał wobec dziewczyny inne plany. Postanawił wydać ją za mąż, za królewskiego syna - Quinna. Mia nie ma najmniejszej ochoty na zamążpójście, które uniemożliwi jej zemstę. Dlatego postanawia uciec ze swoją młodszą siostrą. Jednak ku jej zdziwieniu Angie chce zostać. Mia, która zawsze dbała o siostrę, postanawia zrezygnować z ucieczki. W dniu jej ślubu z księciem Quinne'em, dochodzi do zamachu. Mia jest zmuszona uciekać wraz z nim. Dowiaduje się, że los z niej zakpił i jest Gwyrach, która posiada magiczne moce. Wraz z niedoszłym mężem, podąża do miejsca, gdzie będą bezpieczni. W podróży dziewczynie pomagają zapiski matki. 

Gwyrach to kobiety obdarzone magicznymi zdolnościami. Potrafią manipulować kośćmi, mięśniami czy odbierać komuś oddech. W królestwie Mii są one przedstawiane jako złe istoty i właśnie w to wierzyła dziewczyna. Dopiero podróż, którą przybywa na kartkach tej powieści, zmienia jej podejście, ale sprawia też, że ma wiele pytań, na które odpowiedź znajdzie w swoim sercu i w swoich emocjach, a musicie wiedzieć, że Mia jest osobą, która twardo stąpa po ziemi i kieruje się logiką, dlatego też nie jest jej łatwo opierać się na czymś, na co nie nie ma dowodów. Ta podróż również pokazuje jej, że nie warto oceniać ludzi po pozorach, że kiedy pozna się ich bliżej, mogą okazać się zupełnie inni niż w naszych wyobrażeniach.  

"Serce z cierni" to książka, która potrafi być momentami nudna, ale również dynamiczna. Nie zabraknie tu sekretów i tajemnic oraz przygód, a niespodziewane zwroty akcji na ostatnich kartkach tej powieści sprawiają, że na kolejną część czeka się z niecierpliwością. Autorka stworzyła lekką i przyjemną młodzieżówkę, z ciekawie wykreowanymi postaciami, choć nie bez wad. Pomimo tego, że Mia jest inteligentna i twardo stąpa po ziemi, potrafi być również naiwna i denerwująca . Zachowanie Quina też momentami nie było dla mnie zrozumiałe, ale zrzucałam to na ich młody wiek.
Bree Barton stworzyła historię, przy której miło spędziłam czas i pomimo tego, że nie była ona idealna, to nie żałuję sięgnięcia po nią. Myślę, że jeśli tylko będę miała okazję, to z chęcią sięgnę po kolejną część. 

Książka do kupienia w Księgarni Internetowej Gandalf, pod linkiem:
https://www.gandalf.com.pl/b/serce-z-cierni/

Do 31 marca 2019 roku, z okazji 15 urodzin Gandalfa, wraz z Księgarnią mamy dla Was kod rabatowy 35% od ceny detalicznej na wszystkie książki z oferty. 
KOD: gandalf00Oryginalny tytuł: Hearts of Thorns
Cykl: Hearts of Thorns (tom 1)
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: październik 2018 rok
Liczba stron: 360
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

2 komentarze:

 1. Raczej się nie skuszę.
  Pozdrawiam. ;**

  P.

  www.zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. W ogóle pierwszy raz słyszę o tej książce, z opisu wydaje się być ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger