Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

niedziela, 1 grudnia 2019

"Prawda" Care Santos

Nastoletni Erik wychodzi uniewinniony z poprawczaka. Opuszcza go na trzy miesiące przed ukończeniem wyroku. Chłopaka ogarnia strach przed tym, co go czeka na zewnątrz. Ogarniają go obawy, na temat tego jak bardzo zmienił się zewnętrzny świat, kiedy cztery lata w nim nie uczestniczył. Jedynym światełkiem w tej sytuacji, jest dziewczyna, która na niego czeka. Jednak los nie zawsze bywa łaskawy i rzuca Erikowi kolejne kłody pod nogi. Jak sobie poradzi z przeciwnościami? I czy dowie się kto zabił Bena?

Pierwszą część czytałam długi czas temu i sięgając po "Prawdę" nie zdawałam sobie sprawy, że to kontynuacja "Kłamstwa". Nawet była pewna scena, podczas której miałam dziwne wrażenie, że skądś kojarzę te wydarzenia. Dopiero póżniej uświadomiłam sobie, że były one w części pierwszej. Moim zdaniem może śmiało przeczytać tę książkę bez znajomości "Kłamstwa", ale polecam Wam sięgnąć po obie powieści. Care Santos tworzy piękne i wartościowe historie, które wciągają i poruszają czytelnicze serducho. Można je bez obaw podarować młodszym czytelnikom. Będą idealnym prezentem na nadchodzące święta. 

"Prawda" to historia o nowym początku, o trudach rozpoczynania nowego życia. O tym jak ludzie łatwo skreślają człowieka bez poznania historii jego życia. Jestem pewna, że pokochacie tę książkę ze względu na głównego bohatera. Erik to nastolatek, który zaskakuje swoją dojrzałością, ma tzw. starą duszę. Jest pokorny, ale również samodzielny, czego nauczył go kuzyn. Starał się na własną rękę rozwiązywać problemy i pomimo trudności nie poddawać się. W każdej sytuacji dostrzegał pozytywy i starał się cieszyć z małych rzeczy. Myślę, że wiele z nas mogłoby się uczyć od niego takiego podejścia.
"Prawda" to powieść, w której nie zabraknie magicznego klimatu i wątku z książkami. Jednak jest tu również miejsce na niebezpieczeństwo, a Care Santos odkryje przed czytelnikami mafijny półświatek.
Oryginalny tytuł: Verdad
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: maj 2019 rok
Liczba stron: 200
Oprawa: miękka

1 komentarz:

  1. Ciekawie się zapowiada, ale póki co brak czasu na nowości, których nie ma w mojej biblioteczce domowej hehe. ;)
    Pozdrawiam. ;**

    P.

    https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger