Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

niedziela, 5 stycznia 2020

"Wroga miłość" Ana Rose

Adeline nie wie czym jest stabilność. W końcu ona i jej siostra całe życie uciekały przed wrogami ojca. Nowy dom, nowe miejsca, nieustanna ucieczka - znały tylko to. W myśl zasady, że "najciemniej jest pod latarnią" dziewczyny zamieszkują niedaleko źródła niebezpieczeństwa i zostają zapisane na uniwersytet, w którym również uczy się ich zabójca.

Damon to płatny zabójca. Pomimo młodego wieku jest najlepszy w swojej profesji. Od kilku lat poszukuje sióstr Adler, jednak bez powodzenia. Nikt nie wie jak wyglądają, a kiedy jest na ich tropie, one się rozpływają. Jednak młody mężczyzna jest zdeterminowany, aby osiągnąć swój cel, który nieco się rozmywa, kiedy poznaje Adeline. Dziewczynę, która pociąga go jak żadna inna. Damon postanawia złamać jej upór i ją zdobyć. Dla Adeline rozpoczyna się niebezpieczna gra o przetrwanie.

"Wroga miłość" to powieść o zakazanej miłości z wątkiem mafijnym w tle. Damon nie wie czym jest słodkość. Nauczony, że dostaje to czego chce, nie przyjmuje do wiadomości, że najpierw musi o coś powalczyć. Adeline początkowo nie jest mu chętna, ale on się nie poddaje. Chodzi za nią, osadza ją, aż ta w końcu mu ulega. Im więcej czasu ze sobą spędzają, tym bardziej się do siebie zbliżają, uczucie pomiędzy nimi ewoluuje i ofiara zaczyna dostrzegać w swoim łowcy coś więcej niż maskę opanowania i bezwzględności. Okazuje się, że oboje są więźniami nienawiści swoich rodziców, którzy chcą zniszczyć siebie wzajemnie, angażując w to własne dzieci. Trochę zdziwiło mi to, że Damon bez zastanowienia się tak uparcie dąży do zabicia dwóch, obcych sobie dziewczyn. Nie zastanawiał się czy są winne, nie zastanawiał się, dlaczego ich rodziny od lat prowadzą ze sobą konflikt. Ślepo robił co mu kazano i nie zadawał pytań. Chłopak często jest wybuchowy i lekkomyślny, nie przeszkadzało mi to do pewnego czasu. Był moment, kiedy Adeline nie mogła zrobić tego, o co ją prosił. Nie chciał wysłuchać jej wyjaśnienia i zrobił coś głupiego, czego nie powinno robić się ukochanej osobie. To był moment, kiedy stracił mój szacunek. Ta decyzja przyćmiła u mnie jego wcześniejszą troskę w stosunku do dziewczyny.
Przyznam, że najbardziej spodobała mi się kreacja głównej bohaterki. Adeline to delikatna i dobra dziewczyna, która troszczy się o swoją siostrę i innych. Stara się nie rzucać w oczy i trzymać się na uboczu. Próbuje być szarą myszką, co jej kompletnie nie wychodzi. Jednak chociaż wydaje się być cicha i spokojna, nie brakuje jej odwagi by zawalczyć o swoje. Trochę nie pasowało mi, że tak szybko znalazła przyjaciółki i nagle zaczęła wychodzić na imprezy, chociaż wcześniej tego unikała. Była to dla mnie mało naturalna przemiana.

"Wroga miłość" to powieść, która tworzy napięcie i rodzi masę pytań. W której razem z główną bohaterką stąpamy po kruchym lodzie. Nie jest to książka idealna, czasami łapały mnie momenty nudy, niekiedy nie rozumiałam zachowań bohaterów i było trochę chaotycznie. Akcja powieści mogłaby również częściej wykraczać poza uniwersytet i imprezy, ale autorka zdołała mnie zainteresować na tyle, bym sięgnęła po kolejną część. Znajdziemy tu odrobinę emocji, niebezpieczeństwa, walkę z własnymi uczuciami i lękami. To historia o miłości, która niesie ze sobą ryzyko, ale i nadzieję, że to uczucie przezwycięży nienawiść. Czy tak było w przypadku Damon'a i Adeline? Macie ochotę na współczesną, mafijną wersję "Romea i Julii"?

Cykl: Wroga miłość (tom 1)
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: czerwiec 2019 rok
Liczba stron: 406
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

4 komentarze:

 1. Hmm cóż to za historia.. Może kiedyś siegne z ciekawości

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem pewna, czy to jeszcze mój target wiekowy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam i póki co sobie odpuszczę.
  Buziaki. ;***

  P.

  https://zycie-wsrod-ksiazekk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger