Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

sobota, 19 września 2020

"Someone new" Laura Kneidl

Micah jest córką dwójki prawników. Dziewczyna stara się zadowolić swoich rodziców. Idzie nawet na studia prawnicze, które ją nie interesują. Jednak robi to wszystko dla swojego brata bliźniaka, którego rodzice wyrzucają z domu, kiedy dowiadują się o jego orientacji seksualnej. Micah nie jest łatwo pogodzić się z ich postępowaniem, ale najwięcej zmartwień przysparza jej zniknięcie brata Adriana, którego poszukuje. Ma nadzieję, że jej rodzina połączy się ponownie. Kiedy wyprowadza się z domu, w jej życie wkracza Julian - jej nowy sąsiad. Tajemniczy i zamknięty w sobie chłopak, coraz bardziej ją fascynuje. Jednak sekret, który skrywa, może zaważyć na ich relacji.

Sięgając po "Someone new" nie sądziłam, że ta książka zaskoczy mnie swoją oryginalnością i tym w jaki sposób zostanie przedstawiony tak ważny temat, jak odmienna orientacja. Autorka nie stworzyła typowej młodzieżówki. Ta książka jest dojrzała, a co najważniejsze tajemnicza i nie sposób przewidzieć, co się wydarzy.

Micah to dziewczyna, która lubi służyć pomocą. Czasami jest sarkastyczna, ale również zabawna. Nie brakuje jej również determinacji, co widać w relacji z Julianem, ale również przy poszukiwaniach jej brata. Julian z kolei jest bardzo skrytym, samodzielnym chłopakiem. Obydwoje skrywają w sobie dużo bólu, a dodatkowo łączą ich skomplikowane relacje z rodzicami. Wszystko pomiędzy nimi rozwija się stopniowo, a oni w międzyczasie uczą się czegoś do siebie. On - aby nie zamykać się na świat i ludzi, a ona, żeby nie stawiać cudzych planów, wyżej niż własne marzenia i cele.

Jeśli lubicie historie, które poruszają ważne tematy, a dodatkowo pouczają, zaskakują, bawią i wzruszają, to historia Micah i Juliana jest idealna. To historia o bólu, o odrzuceniu, ale również o akceptacji.Oryginalny tytuł: Someone New

Cykl: Someone (tom 1)

Wydawnictwo: Jaguar

Data wydania: czerwiec 2020 rok

Liczba stron: 480

Oprawa: miękka

9 komentarzy:

 1. Tak wiele dobrego czytałam o tej serii, że koniecznie muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi świetnie. Zresztą, już od dawna miałam książkę w czytelniczych planach. Teraz trzeba tylko znaleźć czas. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, czasami o czas jest trudno, więc mam nadzieję, że go znajdziesz <3

   Usuń
 3. Urzekła mnie ta okładka, treść też wydaje się interesująca :) Zapisuję tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka jest piękna i wyjątkowa. Mnie również zaskoczyła. Drugi tom czeka na przeczytanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę sięgnąć! Tym bardziej, że niedawno przeczytałam "Jednak mnie kochaj" i zauroczyła mnie ta historia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger