Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

środa, 4 listopada 2020

"Złota dziewczyna" Sophie Davis

 “Moim światem rządzą tajemnice; takie, które ścigają cię aż po krańce ziemi i za bramy piekielne. (...) Jedna z tych tajemnic mnie dosięgła”.

Raven Ferragano postanawia zrobić sobie przerwę, zanim pójdzie na studia. Przeprowadza się do nowego miasta, z daleka od rodziny i przyjaciół, ma nadzieję na to, że dowie się czego pragnie w swoim życiu. Przypadkowo jednak zostaje wplątana w zaginięcie bogatej dziewczyny, której sprawą żyje cały kraj. Dziewczyna próbuje się dowiedzieć co wydarzyło się w życiu Lark. Jednak będzie to wymagało przekopanie się przez sieć tajemnic i zagadek.


Pierwsza myśl jaka przychodzi mi na temat tej historii, to zagadkowa i intrygująca. Takie są również postacie, które występują w tej powieści. Rozdziały są  podzielone na Raven oraz Lark. Najbardziej wyczekiwałam na te z zaginioną dziewczyną. Jej postać wydawała mi się o wiele bardziej ciekawa i najlepiej wykreowana. 

Już od pierwszych stron w odkrywaniu fabuły tej książki, towarzyszy nam napięcie i przeświadczenie, że tajemnice Lark są bardzo niebezpieczne. 

Obie dziewczyny łączy smutek. Raven wciąż poszukuje swojego kierunku w życiu, a Lark pomimo, że ma wszystko, to czuje się samotna. Poza tym odkrywa coś, czego nie powinna. Czy to może mieć związek ze zniknięciem dziewczyny?


“Najlepsze kłamstwa to te, które są zakorzenione w prawdzie.”


Pomimo tego, że książka bez wątpienia ma zawiłą fabułę, to sama akcja jest dosyć powolna. Jednak ilość zagadek i wskazówek ze strony Lark, wynagradza to. Całość byłaby lepsza, gdyby jednak były również jakieś niebezpieczne sytuacje. Zakończenie historii pozostawia nas z wieloma domysłami i jeszcze z większą ilością pytań. Trudno jednoznacznie ocenić mi tę książkę. Sam pomysł na fabułę był ciekawy, jednak brak akcji wpłynął negatywnie na jakość czytania. Nie jest to książka, o której powiedziałabym “musisz po nią sięgnąć”.Wybór pozostawiam Wam. Ja mam na półce drugą część i sięgnę po nią z ciekawości, jak daleko posuną się poszukiwania Raven i ile jeszcze tajemnic, Lark ma w zanadrzu.


Oryginalny tytuł: Fragile Facade

Cykl: Tajemnice (tom 1)

Wydawnictwo: Kobiece

Data wydania: lipiec 2019 rok

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

2 komentarze:

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger