Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

poniedziałek, 18 stycznia 2021

"I see you" Ker Dukey, D.H. Sidebottom

“Nie mam złudzeń, jestem potworem. Potwór mnie wychował, potwór urodził, a mój brat nie ma nawet duszy”.

Devon i Noah, wychowali się w destrukcyjnej rodzinie, które miało naznaczyć ich osobowość. Ich ojciec był mordercą, który zmuszał ich do brania udziału w popełnianych przez siebie morderstwach. Noah wraz z ojcem schodził do piwnicy, a Devon zajmował się dokumentowaniem ofiar. Robił im zdjęcia i chociaż miał większe sumienie niż jego rodzina, zło, w którym żył, było jedyną rzeczą, którą znał. Każda z ofiar była dla niego dziełem. Ich ból, strach, widok ulatniającego życia, sprawiał mu satysfakcję. Jednak, kiedy jedną z ich ofiar zostaje Nina, Devon uświadamia sobie, że czuje potrzebę czegoś innego. Pragnie aby kobieta była jego. Chce zrobić wszystko, aby ją ocalić. Jednak czy to mu się uda? Czy jego fascynacja okaże się silniejsza niż okrucieństwo i miłość do własnego brata?


“Tamtego dnia zabito mi duszę, a wrażliwe serce nie może bez niej żyć. Wyryte na nim i na ciele blizny pozostaną ze mną już na zawsze”.


“I see you” to bez wątpienia mocna książka, która już od pierwszych stron serwuje nam masę emocji: zafascynowanie, szok i niesmak. Ta historia pokazuje jak wielki wpływ ma na nas nasza rodzina, dzieciństwo i środowisko, w którym żyjemy. Autorki nie boją się w szczegółowy sposób poruszać również delikatnych tematów. Sceny są dość szczegółowe i brutalne i nie każdemu mogą przypaść do gustu. Fabuła dotyka również kwestii psychologicznych: dochodzeniu do siebie po traumie, ale również o walce z własnymi słabościami i dążeniu do zmian, aby uczynić siebie i swoje życie lepszym.

Ta powieść jest zaskakująca. Pokazuje, że niebezpieczeństwo czai się tuż przed naszymi oczami i uderza w najmniej spodziewanym momencie i to z rąk ludzi, którym najbardziej ufamy. To nie jest historia dla każdego. Jest tu zbyt wiele mroku, agresji i wypaczonych zachowań, ale jeśli nie przeszkadzają Wam takie rzeczy i przy okazji szukacie historii, która trzyma w napięciu, to “I see you” przy odpowiednim podejściu, powinna zapewnić świetną lekturę.

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: listopad 2020 rok

Liczba stron: 265

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger