Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

środa, 27 stycznia 2021

"Zablokowany rzut" Kennedy Ryan

Jared i Banner byli przyjaciółmi ze studiów, którzy dążyli do spełnienia swoich marzeń, jakim było zostanie agentem sportowym. Banner poświęcała mnóstwo czasu nauce, a Jared próbował utorować sobie drogę próbując wstąpić do bractwa, które miało mu otworzyć drzwi do kariery. Jednak wcześniej chłopak musi udowodnić, że na to zasługuje, wykonując trudne, niebezpieczne i często bezsensowne zadania. Jedno z tych zadań dotyczy Banner. Przywódca bractwa chce, aby chłopak ją wykorzystał. Jared odmawia, ale niespodziewany zwrot akcji sprawia, że sprawy pomiędzy nimi się komplikują. Kiedy spotykają się po wielu latach, obydwoje uświadamiają sobie, o dawnej więzi. Jednak czy to wystarczy, aby naprawić dawne błędy? Czy Banner będzie skłonna wybaczyć mężczyźnie? 

“Ale kochanie kogoś to najbardziej bezinteresowna rzecz, jaką możesz zrobić”.


Miałam przyjemność czytać poprzednią część z tej serii i mogę stwierdzić, że “Zablokowany rzut” jest historią, która trafiła do mnie bardziej. Autorka stworzyła dwie postacie z silnymi charakterami. Obydwoje są ambitni i dążą do wyznaczonego sobie celu. Nie ustają w wysiłkach, aby osiągać coraz więcej. Jednak, to co różni Banner i Jareda, to sumienie. Podczas, kiedy Jared dąży po trupach do celu, traktując swoich klientów jako narzędzie do rozwoju swojej kariery, tak Banner kieruje się również sercem. Wspiera osoby, które są pod jej skrzydłami, troszczy się o nich i mobilizuje ich. 

Jared jest przedstawiony jako osoba egoistyczna, arogancka i zdecydowana. Momentami jego podejście może być irytujące, ale nie raz pokazał, że kiedy chodzi o osoby, na których mu zależy, potrafi być inną, lepszą osobą. 

Kennedy Ryan wytworzyła pomiędzy Jaredem i Banner nie tylko pożądanie, ale również pomimo złej przeszłości, kumpelską relację, którą doceni niejeden czytelnik. Ta książka jest nie tylko zabawna, porusza taki temat jak akceptacja siebie pomimo trudności ze strony innych osób. 


“Zablokowany rzut” w porównaniu do swojej poprzedniczki, jest powieścią z pozoru lekką, zabawną, ale skrywającą w sobie coś więcej. Pomimo objętości czyta się ją szybko i trudno się od niej oderwać. Co najbardziej mi się podobało? Pokazanie, że my kobiety jesteśmy niesamowite, a nasz wygląd to nie nasza jedyna zaleta i warto o tym pamiętać.


“Możemy być zaciekłe i kobiece. Mieć wrażliwe serca i być twarde jak skała”.Oryginalny tytuł: Block Shot

Cykl: Obręcz (tom 2)

Wydawnictwo: Papierówka

Data wydania: wrzesień 2020 rok

Liczba stron: 472

Oprawa: miękka


2 komentarze:

  1. Faktycznie, przesłanie książki wydaje się naprawdę dobre, ale nie powinno się tyczyć tylko kobiet. Każdy człowiek powinien tak myśleć. Jeszcze się zastanowię nad lekturą. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale w tej książce ten aspekt dotyczył głównie kobiet :)

      Usuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger