Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

czwartek, 4 lutego 2021

"Perwersja" T.M. Frazier

Emma i Tristan nie mieli łatwego dzieciństwa. Obydwoje żyli w systemie społecznym. Emma mieszkała u kobiety, która wykorzystywała jej umiejętność kradzieży, z kolei Tristan był przerzucany z jednej rodziny zastępczej, do drugiej. Przypadek sprawia, że obydwoje się spotykają w niecodziennych okolicznościach. Po kilku latach ich drogi łączą się ponownie. Ani on, ani ona, nie potrafią zapomnieć o więzi, którą poczuli po raz pierwszy. Jednak żyją w świecie, który nie pozwoli im być razem.

Lacking to miasto opanowane przez gangi, w którym nie istnieje prawo znane większości ludzi. Sami egzekwują swoje prawa i zasady. Emma i Tristan teoretycznie są dla siebie wrogami. Ich miłość może rozpętać wojnę, którą będzie trudno zatrzymać. Co z tego wyniknie? Czy obydwoje będą skłonni zaryzykować?


Sięgając po “Perwersję” byłam świadoma, że ta książka nie dorównuje poprzednim powieściom autorki. Może dlatego po zakończeniu jej najnowszej historii, nie czułam zbyt wielkiego rozczarowania. Aczkolwiek muszę przyznać, że seria The King podobała mi się bardziej.

Początek książki podobał mi się bardzo. Śmiałam się podczas sceny, w której dwunastoletnia Emma starała się wcisnąć zdezorientowanemu Tristanowi kota. Podobała mi się relacja głównej bohaterki z jej przyjaciółką oraz Tristana z jego nową rodziną. Okazanie lojalności, braterstwa i miłości wśród rodziny, w której członków nie łączyły więzy krwi, ale kochali się jakby znali się od zawsze.

Jednak im więcej stron, tym bardziej moje zainteresowanie słabło. A to za sprawą braku akcji, której nie było przez większą połowę powieści. Książka rozkręciła się dopiero bliżej końca i to w takim kierunku, jakiego się nie spodziewałam. Po drugą część chcę sięgnąć na pewno, ale liczę na to, że okaże się być lepsza pod względem wydarzeń i zwrotów akcji.


Oryginalny tytuł: Perversion

Cykl: Trylogy Perversion (tom 1)

Wydawnictwo: Kobiece

Data wydania: styczeń 2021 rok

Liczba stron: 280

Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger