Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

czwartek, 1 kwietnia 2021

"Słodka pokusa" Cora Reilly

Kiedy żona Cassio popełnia samobójstwo, mężczyzna zostaje sam z dwójką dzieci. Kierowany żelaznymi zasadami mafii i naciskiem swojej rodziny, głównie ojca, musi szybko na jej miejsce znaleźć nową kobietę. Nie tylko dla siebie, ale również dla swoich dzieci, którzy potrzebują matki. Na jego żonę zostaje wybrana 18 letnia Giulia, która znając plotki o Cassio, jest przerażona perspektywą ślubu. Jednak obydwoje dostosowują się do zasad, którymi kierowane jest ich życie. Giulia postanawia ugrać dla siebie szczęście i miłość, w małżeństwie narzuconym jej z góry. Czy uda jej się dotrzeć do serca mężczyzny? 

Sięgając po “Słodką pokusę” nie do końca wiedziałam czego się spodziewać. W sumie myślałam, że główny bohater będzie dupkiem, ale tu spotkało mnie zaskoczenie. Owszem, Cassio sprawia wrażenie nieprzystępnego, twardego i zimnego. Jednak z czasem rozumiemy powody takiego zachowania, bo po lepszym poznaniu go, zaczynamy dostrzegać jego lęki, które wynikały z obawy przed zranieniem. Jego poprzednie małżeństwo nie było nawet przyjacielskie. Nauczyło go, że nie należy nikomu ufać i właśnie z tym brakiem zaufania Giulia musiała walczyć. 

Główna bohaterka pomimo młodego wieku, ma w sobie duże pokłady cierpliwości i życzliwości. Nawet pomimo przeszkód ze strony Cassio, dziewczyna się nie poddawała. Z uporem walczyła o to, aby mieć takie życie, jakiego pragnęła. Zawsze mówiła co myśli i nigdy i nie dawała się zastraszyć.


Pomimo tego, że “Słodka Pokusa” to romans mafijny, to sam temat mafii jest tu bardziej tłem. Fabuła skupia się głównie na budowaniu relacji, zaufaniu i naprawianiu ludzkich dusz i serc. Jednak nie zabraknie tu paru sekretów i intryg. Zabrakło tu jednak więcej niebezpieczeństwa, czy czegoś co nada fabule jakiś dynamicznych akcji. Książkę czyta się szybko, a styl pisania autorki jest przyjemny i lekki. Ta historia będzie dobra na relaks, ale jeśli ktoś lubi dynamiczną akcję, to ta łagodność tutaj, która występuje, może niektórych zanudzić. Mi do gustu najbardziej przypadła kreacja bohaterów i rozwój ich relacji. 


Oryginalny tytuł: Sweet Temptation

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: luty 2021 rok 

Liczba stron: 343

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

1 komentarz:

  1. Brzmi ciekawie, ale aktualnie potrzebuję trochę odpoczynku od romansów :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger