Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

środa, 28 kwietnia 2021

"W płomieniach" Magdalena Szponar

 Wierzycie w przeznaczenie?

Rafał jest strażakiem, który uwielbia swoją pracę. Dostarcza mu adrenalinę i dreszczyk niebezpieczeństwa, bez których nie potrafi żyć. Zawsze daje z siebie 100% nawet jeśli sytuacja jest skrajnie niebezpieczna. Właśnie w takiej sytuacji poznaje Martę, której ratuje życie. Mogłoby się wydawać, że na tych ich historia się skończy, ale mężczyznę z niewyjaśnionych przyczyn, ciągnie do tej skromnej dziewczyny. Tym bardziej, że życie skromnej nauczycielki, jest w niebezpieczeństwie. 


Parę słów o bohaterach, zaczynając od Rafała. Facet jest szczery i lojalny wobec ludzi, na których mu zależy. Można by też powiedzieć, że Rafał, to człowiek z zasadami, aczkolwiek z mroczną przeszłością, którą boi się ujawnić innym. Początkowo drażniła mnie ilość przekleństw, jaka wychodziła z jego strony, ale z czasem przestałam zwracać na to uwagę i nawet doszłam do wniosku, że to w jakiś sposób bardziej podkreśla jego osobowość. Z kolei postać Marty, to taka cicha myszka, spokojna, nieśmiała, bardzo rzadko pokazywała pazura i jak dla mnie jej postać nie przypadła mi do gustu. Bardziej polubiłam jej przebojową przyjaciółkę, bo jest typem postaci, które najbardziej lubię. 

Relacja pomiędzy bohaterami rozwijało się stopniowo, co można zaliczyć na duży plus. Również praca Rafała, nie została potraktowana powierzchownie. Autorka postarała się o to, aby pokazać nam parę akcji strażackich. W książce nie brak również niebezpieczeństwa, tajemnic i gróźb czy paru zaskakujących sytuacji. Mamy tu dodany wątek kryminalny, który dla niektórych czytelników, może okazać się miłym dodatkiem. Nie zabraknie również zabawnych sytuacji.


“W płomieniach” nie powaliło mnie na kolanach, nie wywarło na mnie dużych emocji, których mi zabrakło, aczkolwiek miło spędziłam przy tej historii czas i uważam, że jak na debiut historia Rafała i Marty jest dobrze napisana. Magdalena Szponar w piękny sposób weszła swoim debiutem do świata książek i myślę, że z czasem jej historie będą bardziej chwytać za serce.


Cykl: Cztery Żywioły (tom 1)

Wydawnictwo: Szósty Zmysł

Data wydania: 24 marca 2021 rok

Liczba stron: 330

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

1 komentarz:

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger