Polecany post

"Łowcy płomienia" Hafsah Faizal

środa, 2 czerwca 2021

"Znienawidzony futbolista" Karla Sorensen

Molly od zawsze była związana ze sportem, również zawodowo spełniała się w tej dziecinie. Uwielbiała swoją pracę i była w niej najlepsza. Jednak jej nowa szefowa podchodzi sceptycznie do jej umiejętności. Proponuje jej inne stanowisko, dzięki któremu będzie mogła udowodnić swoją wartość. Brzmi łatwo, prawda? Jednak kiedy okazuje się, że będzie współpracować z Noah, w którym była kiedyś zakochana, sytuacja nieco się komplikuje. 

Sięgając po tę książkę trochę zbyt bardzo kierowałam się nie tylko tytułem, ale również słowami o mężczyźnie, który złamał głównej bohaterce serce. Szczerze mówiąc nie odczułam żeby Molly miała złamane serce. Również nie znajdziemy tu nienawiści pomiędzy bohaterami. Bardziej ciekawość ze strony głównej bohaterki, że Noah ponownie pojawił się w jej życiu i chęć poznania mężczyzny, o którym mówi się, że działa jak robot. 

Noah jest mężczyzną, który lubi mieć kontrolę w każdym aspekcie swojego życia. Futbol był całym jego życiem, to właśnie mu podporządkował wszystko. Jednak z czasem uświadamia sobie, że zaczyna tracić kontrolę, a życie, które dotąd prowadził było zbyt puste. To facet jakiego rzadko można spotkać w tego typu powieściach, ale o tym musicie przekonać się sami.


Początkowo relacja głównych bohaterów jest chłodna. Noah jest burkliwy, oschły i trzyma Molly na dystans. Jednak im więcej czasu ze sobą spędzają, im więcej rozmów ze sobą przeprowadzają, tym bardziej ona trafia do niego. Wszystko rozwija się w odpowiednim tempie, ani za szybko, ani za wolno. Jednak zabrakło mi odniesień do ich poprzedniej znajomości, nie zostało to rozwinięte, a szkoda. Jednak jako postacie zostali wykreowani dobrze. Spodobało mi się również pokazanie relacji rodzinnych u Molly. Siostrzaną więź, wsparcie i miłość jakie otrzymywały od starszego brata - Logana, którego polubiłam. Również postacie Ricka i Marty’ego zasługują na uwagę. Nie tylko współpracowali z głównymi bohaterami, ale byli dla nich również przyjaciółmi, głosem rozsądku i wsparcia.


“Znienawidzony futbolista” pomimo paru niedociągnięć, bardzo przypadł mi do gustu. Ba! Mam wrażenie, że kolejne części z tej serii będą o wiele lepsze. Autorka ma lekki styl pisania, książkę czyta się szybko, bohaterowie są dobrze wykreowani. Karla Sorensen stworzyła historię o tym, że warto wychodzić poza własną strefę komfortu, bo za nią zawsze może czekać na nas coś lepszego. Nie brak tu zabawnych, uroczych i chwytających za serce sytuacji.


Oryginalny tytuł: Focused

Cykl: Siostry Ward (tom 1)

Wydawnictwo: NieZwykłe

Data wydania: 12 maj 2021 rok

Liczba stron: 287 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

1 komentarz:

Copyright © 2016 Red Girl Books Recenzje , Blogger